• Cum. Ara 8th, 2023

Eski OV Kartlarındaki Bakiyeler, 30 Milyon Euroyu Aştı: Geri Almak İsteyenler Dikkat

ByHaber Merkezi

Kas 1, 2023

Eski OV Kartlarındaki Bakiyeler, 30 Milyon Euroyu Aştı: Geri Almak İsteyenler Dikkat

AD gazetesinin yaptığı bir araştırmaya göre, zamanla unutulan veya kullanılmayan eski OV kartlarda bulunan bakiyelerin toplamı 30 milyon euroyu geçti. Translink’in yıllık raporuna göre, sadece geçen yıl 9 milyon eurodan fazla gelir elde edildi. Ancak, toplu taşıma sistemlerindeki dijitalleşme ve akıllı telefon uygulamalarının yaygınlaşması nedeniyle OV kartlarının kullanımı azalmış durumda.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
OV Kartlardaki bakiye nasıl geri alınır?


Eğer hala bir OV kartınız varsa ve üzerinde bakiye olduğunu düşünüyorsanız, kartın geçerliliğini kontrol etmeniz önemlidir. Eğer kart hala geçerliyse veya son kullanma tarihi beş yıldan kısa bir süre önceyse, “OV-Chipkart” adresinden kartınızdaki bakiyeyi sorgulayabilirsiniz. Daha sonra “Saldo terugvragen” adresinden kalan bakiyenin iadesini talep edebilirsiniz.Kalan bakiyeler nereye harcanıyor?

AD haberine göre, kartlardaki kalan milyonlarca euro inovasyon ve hayır işleri için kullanılıyor. Ancak, yolcu organizasyonu Rover, Translink’in bu parayı nasıl kullandığı konusunda eleştirel bir yaklaşım benimsemekte ve “Bu para, yolcuların parası, neden yenilik için kullanılmıyor?” sorusunu sormaktadır.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
OV kartlardaki bakiye geri alınabilir ve kullanılmadığı takdirde toplu taşıma sistemlerinin geliştirilmesi veya yolcuların lehine kullanılmak üzere daha etkili bir şekilde yönetilebilir.

Bir cevap yazın