• Per. Nis 18th, 2024

Arnhem Türkiyem Camii’nde Centilmence Seçim Oldu

ByHaber Merkezi

Şub 27, 2024

Arnhem Türkiyem Camii’nde Centilmence Seçim Oldu

Mustafa Koyuncu – Arnhem

Arnhem Türkiyem Camii’nde Pazar günü yapılan yönetim kurulu seçimine ilgi çok büyüktü. Cami üyeleri oy kullanmak için iki saat boyunca düzgün bir şekilde sırada bekleyerek seçim sandığının bulunduğu salona girerek 501 kişi oyunu kullandı.

Yönetime talip olan A ve B grubu olarak adaylıklarını koydular. Oylar kullanıldıktan sonra sayıma geçildi. 497 geçerli oy 3 tane geçersiz oy çıktı. Adaylığını koyan A grubu 305 oy, B grubu ise 192 oy aldı. Adaylığını koyan A grubu seçimi 305 oy alarak kazanmış oldu. Seçimi kazanan A grubu ile seçimi kaybeden B grubu centilmenliklerini göstererek divan kurulu ile birlikte birbirlerini tebrik ederek fotoğraf çektirdiler.

Seçimi kazanan A grubu yönetim kurulu isimleri: Murat Biçici, Erdal Çıtırıkçı, Erol Yırtıcı, Galip Aydemir, Ahmet Ekmekçi, Mehmet Delibaş, Sedat Ulubaş, Mesut Taşçı, Yılmaz Babatürk, Talip Aydemir, Dilaver Alhan, İlhan Güneş

Bu isimler seçilip yönetime girdiler. Kendi aralarında görev taksimi yapacaklar. Büyük ihtimalle Murat Biçici’nin başkan olacağı vurgulandı.

Sekiz sene görev yapan görevi bırakan Başkan Galip Aydemir ve yönetimine yaptıkları hizmetlerinden dolayı plaketler verilerek ödüllendirildiler.

Murat Biçici seçim sonrası yaptığı konuşmasında, “Türkiyem Camii’ne vatanına, milletine, dinine saygı duyan herkesi kucaklamaya hazırız, camimizde hizmet vermek için çalışacağız. Seçime çok büyük ilgi olması bizleri de heyecanlandırmıştır, cemaatimize saygı gösterip saygınlık kazanacağız. Buradan memnuniyetimizi dile getirerek hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın