• Per. Nis 18th, 2024

Büyükelçi ve Başkonsolos Özkara Avukatlar Bürosunu Ziyaret Etti

ByHaber Merkezi

Şub 27, 2024

Büyükelçi ve Başkonsolos Özkara Avukatlar Bürosunu Ziyaret Etti

Mustafa Koyuncu Arnhem

Arnhem şehrinde 6 genç avukatın bulunduğu Özkara Avukatlar Bürosunu T.C. Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, Deventer Başkonsolosu Muammer Hakan Cengiz, Edelstaal Group CEO’su Ertan Torunoğulları, İşadamı Rahmi Gemril ve Edelstaal Simtronic müdürü Hasan Seçilmiş ziyaret ederek kendilerine işlerinde başarı dileklerini ilettiler.

Ziyaret sırasında Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal avukat İsmet Özkara’dan Hollanda’nın Ankara anlaşmalarına uymadığı konusundaki davaların devam edip etmediğini sordu, avukat İsmet Özkara ise davaların devam ettiğini, henüz sonuçlanmadığını, Hollanda’nın Ankara anlaşmalarına uyması gerektiğini, bu konuda sivil toplum kuruluşları ile birlikte mücadelenin devam edeceğini, davaların takipçisi olacaklarını vurguladı.

Daha sonra Büyükelçi Selçuk Ünal avukatlara en çok hangi davaların geldiğini sordu. Avukat Mustafa Bal, “En çok Oturum izin hakları, kaza sigorta durumları, malvarlıkları, sosyal konular, emeklilik durumları, vatandaşların maaşları hakkında ve boşanma davaları çoğunlukla gelmektedir. Türkiye’nin Avrupa Birliği ile mal bildirimi anlaşması Avrupa’daki vatandaşlarımızı zor duruma düşürmektedir. Birçok emekli ve işsizlik maaşı yani sosyal yardım alan yabancıları ve Hollandalıları bazı belediyeler son zamanlarda araştırmaya alıyorlar. Bu durumdaki insanları tedirgin ediyor. Araştırmaların uzun sürmesi insanların psikolojisini bozuyor. Bazı sivil toplum kuruluşlarında toplantılar düzenleyerek 6 avukat arkadaşlarımızla vatandaşlarımıza bilgilendirme günleri düzenliyoruz” dedi.

Özkara Avukatlar Bürosunda başta av. İsmet Özkara olmak üzere Yasin Seyran, Zehra Acer, Milad Djamal, Cem Çakır ve Mustafa Bal görev yapmaktadırlar.

Bir cevap yazın