• Per. May 23rd, 2024

2024 TE HOLLANDA DA SİGORTA PRİMLERİ…

ByHaber Merkezi

Eyl 26, 2023

2024 TE HOLLANDA DA SİGORTA PRİMLERİ…

Özcan Özbay

Hollanda’da 2024 sağlık primlerini açıklayan DSW Sigorta, önemli bir zam ile gündeme geldi. DSW, her yıl olduğu gibi bu yıl da bir sonraki yılın temel sağlık sigortası prim miktarını açıklayan ilk şirket oldu. 2024 yılı için açıkladıkları prim miktarı, 11,50 euro artışla aylık 149 euro olarak belirlendi.


Bu artış, 2006’da Zorgverzekeringswet’in (Sağlık Sigortası Yasası) uygulanmaya başlamasından bu yana sağlık primlerinde kaydedilen en büyük artış olarak kayda geçiyor. Öte yandan, bu zamana denk gelen bir diğer önemli değişiklik ise hükümetin ödeyeceği sağlık yardımının azalmasıdır. Hükümetin sağlık yardımı, aylık en fazla 127 euroya kadar düşecek.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
DSW, nispeten küçük bir sağlık sigortası şirketi olmasına rağmen, her yıl gelecek yılın primini ilk açıklayan şirket olarak bilinir. Diğer sağlık sigortası şirketlerinin önümüzdeki haftalarda primlerini açıklaması bekleniyor ve tahminlere göre DSW’nin belirlediği miktarın civarında olabilirler.Hollanda’da sağlık sigortası şirketleri, 12 Kasım tarihine kadar sağlık primlerini açıklamak zorundadır. Bu açıklamalar sayesinde tüketiciler, yılsonuna kadar sigorta şirketlerini değiştirebilir veya sağlık paketlerinde değişiklik yapabilirler.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN

Bir cevap yazın