• Per. May 23rd, 2024

Rotterdam’da Bir Gecede 5 Patlama Meydana Geldi

ByHaber Merkezi

Eyl 26, 2023

Rotterdam’da Bir Gecede 5 Patlama Meydana Geldi

Özcan Özbay

Rotterdam şehrinde pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 23.45 civarında polis den edinilen bilgilere göre, bir dizi patlama meydana geldi. İlk patlama, Oude Noorden bölgesinde yaşandı ve ardından sırasıyla Charlois, Lombardijen, Feijenoord ve IJsselmonde bölgelerinde patlamalar kaydedildi.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Edinilen bilgilere göre, Noordplein’deki bir apartmanın girişine yerleştirilen patlayıcıların patlatılmasının ardından bina girişindeki posta kutuları zarar gördü. İki saat sonra, Charlois Kerksingel’deki başka bir apartmanın girişine bırakılan bir patlayıcı yüksek sesle patladı ve bina sakinleri korku dolu anlar yaşadı.


Aynı gece saat 03.00 civarında üçüncü ve dördüncü patlamalar da ardışık olarak gerçekleşti. Üçüncü patlama, Dantestraat’ta bulunan bir evde yaşandı. Dördüncü patlama ise Pretorialaan’daki bir kafede meydana geldi. Her iki patlamada da maddi hasar oluşurken, şans eseri yaralanma yaşanmadı.Son patlama, saat 03.45 civarında Koenraad van Zwabenstraat yakınında bulunan bir evin yakınında meydana geldi. Bu patlamada evde maddi hasar meydana gelirken, şans eseri yaralanan kimse olmadığı bildirildi.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Polis, bu olaylarla ilgili görgü tanığı olabilecek vatandaşlardan yardım istiyor. Soruşturma devam ediyor.

Bir cevap yazın