• Per. Nis 18th, 2024

Türkiye’de Uzun Süre Kalacak Gurbetçiler İçin Yabancı Plakalı Araç Rehberi

ByHaber Merkezi

Haz 10, 2023

Türkiye’de Uzun Süre Kalacak Gurbetçiler İçin Yabancı Plakalı Araç Rehberi

Özcan Özbay

Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü, Türkiye’de uzun süreli kullanılacak yabancı plakalı kara taşıtları için bir yolcu rehberi yayınladı. Bu rehber, Avrupa ülkelerinde ikamet eden birçok Türk vatandaşımızın uzun vadeli Türkiye ziyaretleri sırasında yabancı plakalı araçlarını kullanırken karşılaşabilecekleri kurallar ve şartlar konusunda bilgi sağlamaktadır.


Tatil sezonunun yaklaşmasıyla birlikte, internet üzerinde en çok aranan sorular arasında “Kimler Yabancı Plakalı Taşıt ile Türkiye’ye Giriş Yapabilir?”, “185 Günlük Sürenin Hesabı Nasıl Yapılır?” ve “Emekliler İçin 185 Gün Şartı Var Mı?” gibi sorular yer almaktadır. Gümrükler Genel Müdürlüğü, bu konularla ilgili olarak gurbetçilerin doğru bilgilere ulaşabilmesi amacıyla bir yolcu rehberi hazırlamıştır.


Yolcu rehberinde, kendi araçlarıyla Türkiye’ye seyahat edecek kişileri yakından ilgilendiren soruların cevapları yer almaktadır. Rehberde, yabancı plakalı araçlarla ilgili Türkiye’deki uygulamalar, süreler ve gereklilikler hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır.Yolcu rehberine aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz:

YOLCU REHBERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu yolcu rehberi, gurbetçi vatandaşlarımızın yabancı plakalı araçlarını Türkiye’de uzun süreli olarak kullanırken karşılaşabilecekleri sorunları önlemek ve doğru bilgilere ulaşmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN

Bir cevap yazın