• Paz. May 26th, 2024

CUMHURBAŞKANLIĞI 2. TUR SEÇİMLERİ HOLLANDA DA BAŞLADI

ByHaber Merkezi

May 20, 2023


CUMHURBAŞKANLIĞI 2. TUR SEÇİMLERİ HOLLANDA DA BAŞLADI

Özcan Özbay

Türkiye de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Ogan ve son anda çekilmesine rağmen oyları geçerli sayılan Muharrem İnce nin ilk turda %50+1 oy alamaması nedeniyle ikinci tura kalan yeniden oy verme işlemi başladı.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Hollanda’da, Lahey, Deventer kentlerinde ve Eindhoven kentlerinde aynı yerlerde yapılacak olan oy kullanma işleminde bir tek Amsterdam daki yer değişti.


Seçmenler Amsterdam, Den Haag, Eindhoven ve Deventer kentlerinde 24 Mayıs tarihine kadar oykullanılabilecek.

Hollanda da Yaklaşık 286 bin seçmen, Türkiye’de yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimleri için sabah 08ç00 itibarı ile oy kullanmaya başladı.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosu Sevgi Kısacık basına yaptığı açıklamada, seçmenlerin daha geniş bir şekilde oy kullanabilmelerini sağlamak amacıyla sandık sayılarının artırıldığını ve sandıkların açık kalma sürelerinin uzatıldığını belirtti.

“Vatandaşlarımızı demokratik haklarını kullanmaları için ikinci turda da sandıklara bekliyoruz.” diyen Kısacık, hazırlıkların çok ciddi bir şekilde yürütüldüğünü, vatandaşların güvenli ve huzur içinde oy kullanmaları için bütün hazırlıkların yapıldığını dile getirdi.Cumhurbaşkanı ve seçiminin ilk turunda Hollanda’da kayıtlı 286 bin 753 seçmenden 146 bin 179’u oy kullanmıştı.


Bir cevap yazın