• Cts. Tem 13th, 2024

Make-A-Wish, ağır hasta çocuklara tekrar güç ve güven verir

ByHaber Merkezi

May 19, 2023


Make-A-Wish, ağır hasta çocuklara tekrar güç ve güven verir

Türk kızı Dilan, lösemi hastalığıyla mücadele eden bir çocuktu. Lösemi, beyaz kan hücrelerinin kanseridir ve tedavi edilmezse ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir, hatta ölümcül olabilir.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Dilan’ın zorlu yolculuğu, 2020 yılında kendiliğinden hastalanmasıyla başladı. Doktor ziyaretinden sonra, hızla Prenses Máxima Merkezi’ne gitmek için bavulunu topladı. Sonunda, iki yıllık savaşı kazanarak tamamen iyileşti ve geleceğe umutla bakıyor.

Dilan, bu zorlu süreçte ailesi ve arkadaşlarından büyük destek gördü. Şimdi ise Make-A-Wish sayesinde en büyük arzusunu gerçekleştirdi: Dilan, ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte hayatını kutluyor.


Make-A-Wish, her yıl 600’den fazla ağır hasta çocuğun dileklerini gerçekleştirme fırsatı sunuyor. Yapılan araştırmalar, bu tür değerli dileklerin genç hastalara ve çevrelerine güç ve güven verdiğini gösteriyor. Bir dileğin gerçekleşmesi, kalıcı bir etkiye sahip olabiliyor.

Ancak, bir dileğin gerçekleşmesi rastlantısal bir olay değildir. Bunun için özenle planlanan bir Dilek Yolculuğu gereklidir. Bu yolculuk, sevinç, deneyim ve anılardan oluşan özel bir süreçtir ve birçok kişinin aylar boyunca çalışmasını gerektirir.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Bu süreç muhteşem bir etkiye sahiptir ve tanışma anından başlayarak dileğin gerçekleşmesinden uzun süre sonrasına kadar devam eder. Make-A-Wish, böylece ömür boyu sürecek anılar yaratmaktadır.

Beş yaşındaki Mohamed’in dileği: Polis memuru olmak

Rotterdam’dan beş yaşındaki Mohamed’in hikayesine bakalım. Mohamed, çocukluk çağı nöroblastoma kanserine sahipti.

Mohamed, mide ağrısı şikayetiyle doktora başvurduğunda, ailesi midesinin sert olduğunu hissetti. Kısa bir süre sonra acil servise sevk edildi ve kötü bir haber aldılar: Kötü huylu bir tümöre sahipti.Hollanda’da her yıl 25 ila 30 küçük çocuğa nöroblastoma teşhisi konuluyor ve çoğu 6 yaşın altında bulunuyor.

Make-A-Wish, Mohamed’in en tatlı dileğini gerçekleştirdi.


Bir cevap yazın