• Cum. Tem 19th, 2024

Anatolia Festijn Yetkilileri Basın ile Biraraya Geldi

ByHaber Merkezi

May 20, 2023

Anatolia Festijn Yetkilileri Basın ile Biraraya Geldi

Bu yıl dördüncüsü organize edilen Anadolu Festijn yetkilileri Muhammed Kozan, Şerafettin Babacan ve Yasin Pehlivan öndeki akşam Basın ile biraraya gelerek çalışmaları hakkında bilgi verdi.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Konu ile ilgili olarak bilgi veren Anatolia Festijn Basın Sözcüsü Şerafettin Babacan “Bu yıl dördüncüsünü organize edeceğimiz Anadolu Festijn Amsterdam’da büyük bir alanda yapılacak. Geçtiğimiz sene dört günlük organizasyonun ikisi yağmurlu geçmesine rağmen çok büyük bir başarıya imza atıldı ve 50.000’in üzerinde insan katıldı.” dedi.


“Aile festivali diye isimlendirilen bu festivale doğal olarak çocukları ve aileyi ön planda tuttuk.” dýen Babacan “Herkesin rahat girip gezeceği, Türk kültürünü öğreneceği faaliyetlerle dolu bir festival olacak. Hep gönüllüler bazında hizmet edilen bu etkinliğimizin başarılı olma sebebi de gönüllüler tarafından yapılmasıdır. Türkiye’den gelecek sanatçı, yazar ve konuşmacılarımızla festivalimizin çok çok daha renkli ve güzel geçeceğini düşünüyoruz.Park ve ulaşım sıkıntısı yok denecek kadar az olacak ve herkesin memnun ayrılacağı bir festival olacağını umut ettiklerini belirten Babacan “Geçen seneye göre daha büyük bir alan ve iki defa üçer gün hafta sonları, yani toplam altı gün organize edilecek: 16, 17, 18 ve 23, 24, 25 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.
Hizmet, gönüllüler tarafından yapıldığı gibi, organizasyonun kâr, para kazanma amacı yok. Hollanda ve çevresinden geçen yıllarda da gelen ziyaretçilerimizin artarak gelmeleri tabii ki bizi daha memnun edecektir.

Bir cevap yazın