• Cts. Tem 13th, 2024

BÜYÜKELÇİ ÜNAL VE ROTTERDAM BAŞKONSOLOSU SEVGİ KISACIK`IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

ByHaber Merkezi

Nis 22, 2023

BÜYÜKELÇİ ÜNAL VE ROTTERDAM BAŞKONSOLOSU SEVGİ KISACIK`IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

T.C. Lahey Büyükelçimiz sayın Selçuk Ünal DRTMEDİA mikrofonlarına verdiği özel demecinde tüm Vatandaşlarımızın Bayramlarını kutladı.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Öte yandan Rotterdam Başkonsolosu Sayın Sevgi Kısacık ta yazılı olarak yaptığı bayram kutlaması aynen şöyle;

Başkonsolos Sayın Sevgi Kısacık’ın Ramazan Bayramı Mesajı
Saygıdeğer Vatandaşlarımız,
Hollanda Türk Toplumunun Değerli Mensupları,
Manevi değerlerin en derinden hissedildiği, huzur, hoşgörü ve paylaşmanın öne çıktığı mübarek Ramazan ayını geride bırakarak bayramı karşılamaya hazırlanıyoruz. Bayramın; devletimiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olmasını diliyorum. Göreve başladığım 1 Ocak 2023 tarihinden bu yana sizlerle çeşitli vesilelerle tanışmaktan, Ramazan ayı süresince de iftarlarda ve muhtelif etkinliklerde bir araya gelebilmiş olmaktan büyük memnuniyet duydum. Özellikle Ramazanın bereketlendirdiği iftar sofralarımızda gönüldaşlarımızla buluşmanın ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmanın manevi huzurunu yaşadık.

Geçtiğimiz Şubat ayında, sadece ülkemizin değil, bulunduğumuz coğrafyanın ve belki de dünyanın en büyük deprem felaketlerini yaşadık. Bu nedenle, bu kez bayramı yüreklerimiz kor ve bir yanımız eksik karşılayacağız. Ülkemizi derinden sarsan depremlerde yitirdiğimiz canlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, geride kalan sevenlerine sabır ve tüm yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Devletimizin tüm kurumları depremzedelerin yaralarını sarmak için ilk andan itibaren tüm olanaklarıyla çalışmaktadır. Milletimizin sarsılmaz desteğiyle, tüm zorlukların üstesinden gelinecek, tüm eksikler giderilecektir. Ülkemizde 85 milyon nasıl tek yürek halinde depremzedelerin yardımına koştuysa, Hollanda’da yaşayan siz değerli vatandaşlarımız da felaketten sonra eşi benzeri görülmemiş bir seferberlik içinde yaraların sarılmasına yardımcı oldunuz.

Bu vesileyle, depremin ilk gününden itibaren üstün bir gayret ve özveriyle yardımlaşma gösteren Hollanda Türk toplumunun siz değerli mensuplarına teşekkür etmek isterim. Göreve başlayalı henüz bir ay olmuşken meydana gelen bu felaketin ertesinde, Rotterdam Başkonsolosu olarak sorumlu olduğum görev çevresinde yaşayan vatandaşlarımızın vatan ve millet sevgisine, yüce gönlüne ve sonsuz merhametine bizzat şahit oldum. Tüm katkılarınız ve desteğiniz için her birinize en derin şükranlarımızı yineliyorum.Bu zorlu süreçte, milli birlik ve beraberliğimizin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha idrak ettik. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonraki süreçte de deprem bölgelerimizdeki ocakların yeniden şenlendirilmesi için desteğinizi esirgemeyeceğinizden eminiz.

TV OLARAK IZLE
Değerli vatandaşlarımız,
Bildiğiniz gibi, 14 Mayıs 2023 tarihinde ülkemizde Cumhurbaşkanı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri gerçekleştirilecektir. Vatandaşlarımızın demokratik haklarından yurt dışında da yararlanabilmelerine yönelik düzenlemeler çerçevesinde sizler de Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde 29 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında oylarınızı kullanabileceksiniz. Oy kullanma işlemlerinin sorunsuz, eksiksiz ve güvenli biçimde yerine getirilebilmesi için tüm hazırlıklarımız tamamlanmaktadır. Bu sürece ilişkin tüm ayrıntılar için Başkonsolosluğumuzla temas edebilir, sosyal medya hesaplarımız üzerinden yayınlanan duyurularımızı takip edebilirsiniz.

Bu vesileyle, Türkiye Cumhuriyeti Rotterdam Başkonsolosluğu’ndaki tüm çalışma arkadaşlarım adına Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramın ülkemiz, milletimiz ve Hollanda’da yaşayan siz değerli vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Sevgi Kısacık
T.C. Rotterdam Başkonsolosu


Bir cevap yazın