• Cts. Mar 2nd, 2024

Küresel Ticarete Yön Veren Büyük Buluşma Müsiad Expo 2022

ByHaber Merkezi

Kas 14, 2022

Küresel Ticarete Yön Veren Büyük Buluşma Müsiad Expo 2022

Bu yıl 19.su düzenlenen Musiad Expo 2022 ticaret fuarı Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre merkezinde düzenlendi. Müsiad Hollanda Başkanı Ali Köklü öncülüğünde , yönetim kurulu ve kurum üyeleri ile birlikte geniş bir katılım sağladılar. Müsiad Nederland standında birçok ticari görüşme yapıldı.24 farklı sektörden sanayici, girişimci ve iş insanının buluştuğu, sektörel çeşitliliği, çok kültürlü katılımcı ve ziyaretçi profili, milli teknoloji projeleri ve dünyanın dört bir yanından ülke stantları ile ilgi odağı oldu.

MÜSİAD’ın 13 bini aşkın üyesi ve üyelerinin temsil ettiği 60 bin işletme ile 2 milyon kişiye istihdam sağlanırken 124 ülkeden katılım olan expoya Musiad Nederland ta 35 şirket ile katılım gerçekleştirdi.4 gün boyunca yoğun ilgi gören Musiad Nederland standı fuar boyunca ziyaretçilerini ağırladı. Yoğun ilgiden büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten başkan Ali Köklü’nün bir sonraki fuarda Müsiad Nederland olarak dahada geniş bir katılımı hedeflediklerini belirtti.

Musiad Nederland Başkanı Ali Köklü Musiad Expo ticaret fuarını değerlendirdi ve şunları belirtti; Fuarları ticareti geliştirme açısından çok önemli buluyoruz. İki yılda bir düzenlenen Müsiad Expo karma fuarının birçok sektörün ticari buluşma noktası olduğunu ve kendilerinin de Hollanda olarak çeşitli sektörel görüşmelere ev sahipliği yaptıklarının altını çizdi. Birçok sektördeki üyelerinin ticari tanışmalar yaparak fuarın amacına ulaştığını belirtti. Buna benzer büyük organizasyonları Hollanda olarak ta düzenlemek, büyük Müsiad ailesinin üyelerinin biraraya gelerek ticaretlerini geliştirmeleri için gerekli ortamları sağlamak adına sürekli bir çalışma içinde olduklarını,ayrıca bu tanışıklıklarını pekiştirmek adına yoğun katılımlı ticari gezilerde organize ettiklerini bildirdi.Etkinliğin açılışında konuşan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD’ın büyük bir teşkilat olduğunu kaydetti…

Uluslararası İş Forumu IBF’nin bu sene 26. kez düzenleneceğini hatırlatan Asmalı, “ Kanada, ABD, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Rusya’dan gelen binin üzerinde iş insanı ve paydaş ülke temsilcilerinin sinerjisi ile IBF 26. kongresini düzenleyecek. Forum çerçevesinde gıda güvenliği ve neslin muhafazası başlığına odaklanacağız. MÜSİAD EXPO’da bu yıl ilk kez D8 büyükelçilerinin katılımıyla D8 Büyükelçileri Zirvesi de düzenleyeceğiz.Fuarda sergilenen projeler arasında Akıllı İstasyon Projesi (Akıllı Direk), All Atık Projesi, Bİpos Projesi, Bİkart Projesi, Akıllı Saha Projesi, Bizim Esnaf Projesi, Bİ Kariyer Projesi, Metaverse Akademi, Bihayat Mobil Uygulama Projesi ziyaretçilerden tam not aldı.


Bir cevap yazın