• Per. Nis 18th, 2024

DENK lideri Azarkan sayesinde ‘camilere enerji gideri desteği’

DENK lideri Azarkan sayesinde ‘camilere enerji gideri desteği’

Camilerin de enerji giderleri için mali destek kapsamına alınmalarını sağlayan önerge, DENK milletvekili Azarkan sayesinde kabul edildi.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Hükümet aşırı zamlanan enerji faturalarının küçük ve orta ölçekli işletmelere de olumsuz yöndeki etkisinden dolayı mali çözüm arayışına girdiğini geçtiğimiz hafta bütçe görüşmeleri esnasında açıklamıştı.Artan fiyatlar ortalama bir aileyi zora sokmasının yanı sıra, önemli toplumsal rolü olan bir çok sivil toplum kuruluşu için de ciddi sıkıntı yaratmakta. Elektrik ve doğalgaz faturasını ödemekte zorlanan spor kulüpleri ve dernekler, faaliyetlerinin zora girdiğini ifade etmektedirler.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Camilerdeki faaliyetlerin de mali sıkıntılardan dolayı zorlaştığını ifade eden DENK Partisi lideri Azarkan; “Bizim haricimizde Mecliste bulunan iki partiyle birlikte bu zorlukları dile getiren bir önerge hazırladık. İlk taslak önerge camileri kapsamıyordu. Hükümet çok geniş toplum kesimlerine enerji desteği sağlarken, camiler gibi dini kuruluşlar bunun dışında kalamazdı. DENK’in sayesinde önerge camileri de kapsayacak şekilde değiştirildi ve Temsilciler Meclisinin çoğunluğu tarafından kabul gördü”, dedi.


Bir cevap yazın