HOLLANDA’DA MÜSİAD ÜÇ ŞUBE ACTI

0
1846
info@mehmetkose.nl

HOLLANDA’DA MÜSİAD ÜÇ ŞUBE ACTI

Mustafa Koyuncu / Amstedam

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Hollanda’nın Lahey, Rotterdam ve Utrecht kentlerinde şube acılışlarını gercekleştirdi. Hollanda’da her ilde şubeler acarak hızla büyüyüp genişlemeye devam edeceklerini belirttiler.
MÜSİAD Hollanda'da Üc Şube Actı (4)[3467]Şube açılışlarından sonra Akşam Amsterdam Park hotede gala düzenlendi. Gala etginliğine, Türkiye’nin Amsterdam Başkonsolosu Tolga Orkun, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Mehmet Köse, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan MÜSİAD’ın yurt dışındaki şubelerinin başkanları Sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve çok sayıda iş adamı katıldı.

Rotterdam şubesinin açılışında kurdele kesiminden sonra şube başkanı Mustafa Duyar Başkonsolos Sadin Ayyıldız ve Müsiad genel başkanı Abdurrahman Kaan birer konuşma yaptı.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, açılışlardan sonra Amsterdam’da basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Alper Yüksel’ de katıldı. Kaan, buradaki konuşmasında, MÜSİAD olarak 24 yılda Avrupa’da 11 farklı ülkede 24 noktaya ulaştıklarını söyledi.

Duyar “Daha önce açtığımız Amsterdam şubemizden sonra Bugün Lahey, Utrecht Rotterdam şubelerini açarak bu ülkedeki şube sayılarını da 4’e çıkardığını belirten Kaan, “Bu, MÜSİAD’ın küçük bir ofisle başlayan yolculuğunun nerelere vardığının bir göstergesi ve ülkemiz adına gurur verici bir başarıdır.Hollanda’daki 4 şubemizle birlikte, ticari diplomasiyi ve ilişkileri büyüteceğimizi düşünüyoruz” dedi.
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurahman Kaan[3463]
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, açılışların ardından Amsterdam’da bir otelde Akşam düzenledileri galad yaptığı konuşmasında, MÜSİAD olarak 24 yılda Avrupa’da 11 farklı ülkede 24 noktaya ulaşmıştır. Bugün Lahey, Utrecht, Rotterdam şubelerini açarak Hollanda’da şube sayılarını da 4’e yükselttiklerini belirten MÜSİAD’ın İstanbul’da küçük bir ofisle başlayan yolculuğunun nerelere vardığının bir göstergesi ve Türkiye adına gurur verici bir başarıdır. Yurt dışı ağlarını genişletmek için yoğun çaba sarf harcamaktayız. Ekonomi diplomasisini genişletmek noktasında önemli hizmetler veriyoruz. Diğer ülkelerle ticari ilişkilerimizi geliştirmeyi, dolayısıyla Türkiye ekonomisine katkı sunabilmeyi öngörüyoruz. Türkiye ile Hollanda arasındaki ticari ilişkilerin 400 yıl öncesine dayanmaktadır. Hollanda’daki 4 şubemizle birlikte, ticari diplomasiyi ve ilişkileri büyüteceğimizi düşünüyoruz. Derneğin Hollanda’da olmasının hem Avrupa’daki ticari ilişkileri açısından hem de üyelerimizin büyümesi ve gelişmesi açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladı.
TC. Asterdam Başkonsolosu Tolga Orhun[3468]
TC. Amsterdam Başkonsolosu Tolga Orhun “Türkiye Dünyadaki ekonomide yıldızı parlayan ülkeler arasındadır. Hollanda Türkiye’de en cok yatırım yapan ülkelerdendir Avrupa ile Asya arasında köprü vazifesi görmektedir, Türkiye Asya’ya acılan pazar kapıdır, bu yüzden yatırım için cazibesi yüksektir. Türkiye ve Hollanda arasındaki ilişkiler, iki ülkenin dünyanın en büyük ekonomiler arasında olması ve Hollanda’da yaşayan yarım milyona yakın insanımızın olması. bir cok insanımızında Hollanda’da gişinci olarak ticaretle uğraşması değerlendirildiğinde bugün yapılan açılışlar çok önemlidir.” Diyerek sözlerini tamamladı.
MÜSİAD Hollanda'da Üc Şube Actı (3)[3466]MÜSİAD Hollanda'da Üc Şube Actı. (5)[3469]

musiad acilis 3[3462]