ÇOK ACİL… KAYIP ARANIYOR…

0
15533

ÇOK ACİL… KAYIP ARANIYOR…

Özcan Özbay

1 Aralık Cuma saat 23.sularında evlerinin bahçesinden çıkarak uzaklaşan ve o saatten beri hala kendisinden haber alınamayan Otistik, konuşma ve duyma engelli 15 yasındaki Abdullah Mazmahor tüm aramalara rağmen halen bulunamadı.
polis abdullahi ariyorKayıp olayının duyulmasının ardından bölgedeki sivil toplum örgütleri ve mahalle sakinleri biraraya gelerek bir arama grubu oluşturarak polisin aramalarına destek verdi.

Hollanda Türk Gönüllüler vakfınında bizzat dahil olduğu aramalardan halen bir sonuç alınamaması Abdullah Mazmahor un ailesini ve sevenlerini üzüntüye boğdu.

mahalle sakinleri abdullahi ariyor

Anne Gülbahar ve baba Yılmaz Mazmahor sosyal medya üzerinden yaptıkları çağrıda perişan olduklarını, çocuklarının bir an önce bulunmasını istediklerini belirterek “Çocuğumuz duyma ve konuşma engelli. Ayrıca da Otistik. 15 yasında olmasına rağmen 5 yasındaki çocuk gibi. boyu 1.85 iri yapılı. Üzerinde sadece gömlek, siyah ayakkabı, açık renk pantolonu var. Enson Schiedam hastanesi civarında görülmüş dün gece ama hala bir haber alamadık.”dedi.

Bu arada polis ile birlikte arama çalışmalarına destek veren mahalle sakinleri de ellerinde 15 yaşaındaki Abdullah Mazmahor un resimlerinle bölgede dolaşıyor.

Hollanda Türk Gönüllüler vakfı da oluşturduğu bir arama grubu ile Schiedam da son görüldüğü yerler ve civarında aramalarını yoğunlaştırmış durumda. Konu ile ilgili olarak bilgi aldığımız Türk Gönüllüler Vakfı üyelerinden Emine Kula “Haberi aldığımızdan beri sürekli arama ekiplerine katılıp Abdullah ı bulmaya çalışıyoruz. Bir gece dışarıda ceketsiz şekilde kaldı, basına bir şey gelmesinden korkuyoruz. Hava çok soğuk. 15 kişilik bir ekiple beraber polisin yönlendirmesi ile bölgede aramalara devam ediyoruz.”dedi.

Tüm bölgenin didik didik aranmasına rağmen halen bir haber alınamamış olması herkesi endişelendirirken, havanın kararması üzerine Polis arama çalışmalarına katılan normal vatandaşların arama claişmalarına yarın devam etmelerini söyledi. Ayrıca Abdullah Mazmahor u gören yada yerini bilenlerin 0900-8844 nolu telefonu arayabielcekleride belirtildi.