• Cts. Tem 13th, 2024

Irak Türkmenleri ‘Türkmen Gecesi’nde bir araya geldiler

ByHaber Merkezi

Tem 4, 2024

Irak Türkmenleri ‘Türkmen Gecesi’nde bir araya geldiler

Hollanda Türkmen Diaspora Derneği ve Kerkük Kültür Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri “Hollanda’da Türkmen Gecesi” muhteşem bir katılımla gerçekleşti.

Utrecht Türk Kültür Merkezi’nin salonunda yapılan programa Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik ve icra kurulu üyeleri ile Utrecht Türk Kültür Merkezi Başkanı Yavuz Çiftçibaşı da katıldı.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Gecede Hollanda Türkmen Diaspora Derneği Başkanı Neşet Ahmet, yardımcısı Halil Otrakçi, Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik ve Kerkük Kültür Derneği Başkanı Dr. Şemsettin Küzeci birer konuşma yaptılar.

Gecede Gazi Üniversitesi Prof. Dr. Ömer Türkmenoğlu türküleriyle, Şemsettin Küzeci ise şiirleriyle katılımcıları coşturdu.

Kerkük toprağı hediye edildi
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Türkmen Gecesi’nde Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik’e, Kerkük Kültür Derneği Başkanı Şemsettin Küzeci tarafından Kerkük toprağı hediye edildi. Küzeci toprağı takdim ederken şu konuşmayı yaptı: “Türk dünyası’na göstermiş olduğu ilgi ve özellikle Irak Türkmenlerine vermiş olduğu destekten dolayı bu toprağı Murat Gedik Bey’e Kerkük’ten getirdim. Bu toprak Kerkük Kalesin’deki ‘Fuzuli Mescidi’nden alınmıştır. Fuzuli büyük bir Türk düşünürüdür ve hepimize ışık vermektedir.”

Bir cevap yazın