• Per. Nis 18th, 2024

Hollanda tarafından aranan uyuşturucu kartelinin elebaşı İstanbul’da yakalandı

ByHaber Merkezi

Şub 3, 2024

Hollanda tarafından aranan uyuşturucu kartelinin elebaşı İstanbul’da yakalandı

Uyuşturucu ticareti suçundan kırmızı bültenle aranan Rawi Ali Quershi, İstanbul’da yapılan operasyonla yakalandı. Quershi’nin Hollanda’da uyuşturucu ticareti ve ithalatında önemli rol oynadığı belirtildi.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat, Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları şube müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu Rawi Ali Quershi’nin, İstanbul Kağıthane’de yakalandığını bildirdi.Hakkında kırmızı bültenle yakalama kaydı bulunan Quershi’nin, Hollanda’da uyuşturucu ticareti ve ithalatında dünya çapında önemli rol oynadığı belirtildi.

Dünyanın birçok ülkesinde geniş bir suç ağına sahip olduğu, büyük miktarlarda kokain ithal etmek amacıyla nakliye hatları kurduğu ifade edilen Quershi’nin, Hollanda’ya gemi, sürat tekneleri ve hava yoluyla toplam 6 ton uyuşturucu sevkiyatı yaptığı, uyuşturucu için depolama tesislerini organize ettiği ve uyuşturucu maddelerin finansörlüğünü yürüttüğünün tespit edildiği bildirildi.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Bakan Yerlikaya, operasyona ilişkin görüntüleri de paylaşarak, “Operasyonu düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın