• Paz. May 26th, 2024

Hollanda’nın En Zengin 500 Kişisi Servetlerini Artırmaya Devam Ediyor

ByHaber Merkezi

Kas 1, 2023

Hollanda’nın En Zengin 500 Kişisi Servetlerini Artırmaya Devam Ediyor

Özcan Özbay

Hollanda’nın en zengin 500 kişisinin servetleri, bu yıl daha da büyüdü. Her yıl Quote dergisi tarafından açıklanan “Hollanda’nın en zengin 500 kişisi” listesine göre, ülkenin en zengin 500 kişisi toplamda yaklaşık 241 milyar euro servete sahip. Bu rakam, geçen yıla göre yüzde 4,7’lik bir artışı temsil ediyor ve aynı zamanda bir rekor olarak kayda geçti.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Listenin başında, geçen yıl olduğu gibi, Heineken varisinin sahibi Charlene de Carvalho-Heineken bulunuyor. Serveti geçen yıla göre 12,6 milyar euro azalsa da, hala listenin birinci sırasında yer alıyor. Listede ikinci sırayı 6,2 milyar euro serveti ile Luxaflex kurucusu Ralph Sonnenberg ve üçüncü sırayı 5,8 milyar euro serveti ile Randstad’ın sahibi Frits Goldschmeding alıyor.


Ayrıca, ünlü Hollandalı isimler de bu listede kendilerine yer buluyor. John de Mol, 2 milyar euro serveti ile 19. sırada en zengin ünlü Hollandalı olarak dikkat çekiyor. Diğer tanınmış isimler arasında Joop van den Ende (30. sırada 1,6 milyar euro) ve Formula 1 sürücüsü Max Verstappen (428. sırada 150 milyon euro) yer alıyor.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Hollanda’da zenginlik, bu yıl da artmaya devam ederken, Quote 500 listesi ülkenin ekonomik ve finansal gücünü yansıtan önemli bir gösterge olarak karşımıza çıkıyor.Bir cevap yazın