• Çar. Haz 19th, 2024

Hollanda’da Başbakan adayı Dilan Yeşilgöz, Türk vatandaşlığından çıkıyor

ByHaber Merkezi

Eki 27, 2023

Hollanda’da Başbakan adayı Dilan Yeşilgöz, Türk vatandaşlığından çıkıyor

Hollanda’da Kasım ayındaki genel seçimde Başbakan adayı olan Dilan Yeşilgöz, Türk vatandaşlığından çıkmak için başvuru yaptı.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Hollanda’da genel seçimlerin yapılmasına az bir zaman kaldığı şu sıralar Geçtiğimiz aylarda başta Başbakan Mark Rutte olmak üzere bazı politikacıların siyaseti bırakacağını açıklaması ile birlikte, siyaset hareketlendi.


Seçim arefesşnde VVD partisi Mark Rutte’nin parti başkanlığından ayrılacağını açıkladı. Ardından partinin başına Dilan Yeşilgöz – Zegerius seçildi. Adalet Bakanının bu süreçte yaptığı açıklamalar ise halen gündemini koruyor.

Dilan Yeşilgöz, katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen çifte vatandaşlık ile ilgili soruya “Türkiye benim ülkem hiç olmadı. Hiçbir zaman Türk pasaportu kullanmadım” şeklindeki cevap verdi ve Türk vatandaşlığından çıkmak için başvuru yaptığını belirtti.Bakanın bu sözlerinden ardından parti sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Yeşilgöz’ün vatandaşlıktan çıkmak için başvuru yaptığı ve başvurunun Türk makamları tarafından sonuçlanmasının beklendiği belirtildi. Sözcü bu işlemin ne kadar süreceğini bilinmediğini belirtti.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Seçime az bir zaman kala Bakan Yeşilgöz’ün vatandaşlıktan çıkmak için başvuru yaptığını açıklaması, “seçim stratejisi” olarak yorumlandı.


Bir cevap yazın