• Per. Nis 18th, 2024

Münih’te Çocuklardan Ebru Sanatı Kursuna yoğun ilgi

ByHaber Merkezi

Eki 17, 2023

Münih’te Çocuklardan Ebru Sanatı Kursuna yoğun ilgi

Tevfik ŞENDÖL/ MÜNİH

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğine bağlı Türkçe ve Türk Kültürü öğretmeni Çiğdem Ayhan’ın yönetiminde çocuklar YEK Akademi‘de “Ebru Sanatı” ile buluştular.
Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğine bağlı Türkçe ve Türk Kültürü öğretmeni Çiğdem Ayhan selamlama ve açılış konuşmasında öncelikle çocuklar ve ailelerine gösterdikleri ilgi için teşekkür etti.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Çiğdem Ayhan,” bugün burada sizlerle bir araya gelmeme vesile olan T.C. Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Dr. Akın Deveci başta olmak üzere Eğitimci Gonca Onal , YEK Akademiden Eğitimci Levent Karadağ’a teşekkürlerimi sunuyorum.


“Küçük Gönüllerden Suya Renkli Dokunuş Ebru Sanatı Etkinliğinde” öğrencilerle buluşmama güzel bir köprü oldular” dedi.

Tanışma ve de tanıtım gününde bir araya gelen çocuklar aileleri ile ebru sanatı hakkında bilgi edindikten sonra uygulamaya geçildi.

Öğrenciler tek tek Çiğdem Ayhan öğretmenin tavsiyelerine uyarak büyük bir ilgi ile ilk ebru sanatı çalışmalarını gerçekleştirdiler.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Öğretilen ilk teknik ile birbirinden farklı ve güzel desenler oluştu. Çocukların mimik elleriyle suya bıraktıkları renklerin birleşimi ile oluşan desenleri kağıda aktarmalarının heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okundu. Yoğun ilgi ve alaka gören ebru sanatı kursu küçük kursiyerleri ile önümüzdeki haftadan sonra her pazar bir araya gelerek ebru sanatı ve tekniklerini öğrenecekler. Kurs sonunda çocukların sanat eserleri bir sergi ile taçlandırılacak.Münih Eğitim Akademisinde: Çocuklara yönelik satranç kursu, Türkçe anadili kursu , üniversite öğrencilerine yönelik Akademik Türkçe kursları. Batı Avrupa Programları Açık Öğretim sınavlarına hazırlık ve üniversite giriş sınavı (YÖS) kursları da düzenlenmektedir.

Detaylı bilgi için info@yek-akademi.com ve www.yek-akademi.com adresine başvuru yapabilirsiniz.


Bir cevap yazın