• Cum. Tem 19th, 2024

Rotterdam’da Önemli Yollar Kapanıyor

ByHaber Merkezi

Eki 14, 2023

Rotterdam’da Önemli Yollar Kapanıyor

Özcan Özbay

Hollanda’nın Rotterdam şehrinde, Kasım ayında gerçekleştirilecek bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle önemli ulaşım yollarının kapatılacağı duyuruldu. Rotterdam Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, bu çalışmaların şehirdeki altyapının güncellenmesi ve yenilenmesi için zorunlu olduğu vurgulandı.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
İşte önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan bakım ve onarım çalışmalarının takvimi:


Maastunnel’deki Acil Kaçış Kapıları Değiştiriliyor:
Maastunnel’deki acil kaçış kapıları, zaman zaman arızalanan ve güvenlik açısından risk oluşturan durumlar nedeniyle değiştirilecek. İlk aşama, 2 Kasım’dan 6 Kasım’a kadar sürecek ve Maastunnel’in Güney yönü trafiğe kapatılacak. İkinci aşama ise 2 Ocak 2024’te başlayacak ve Güney yönündeki trafiği etkileyecek.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Willemsbrug’da Yeni Yol Düzenlemesi:
Willemsbrug köprüsünde yeni bir yol düzenlemesi yapılacak. Sürücülerin aşırı hız yapması ve bisiklet yolu darlığı nedeniyle olası kazaları önlemek amacıyla bu düzenleme gerçekleştirilecek. İlk etap, 10 Kasım Cuma’dan 13 Kasım Pazartesi’ye kadar sürecekken, ikinci etap 18 Kasım Cumartesi’den 20 Kasım Pazartesi’ye kadar trafiği etkileyecek.Rotterdam Centraal İstasyonu Hizmet Dışı:
Rotterdam Centraal İstasyonu, 2025 yılından itibaren daha fazla trenin işletilebilmesi için tren rayı ağının genişletilmesi nedeniyle Kasım ve Aralık aylarında belirli tarihlerde hizmet dışı olacak. Bu tarihler, Kasım ayında 25-27 Kasım arasını ve Aralık ayında ise 2-4 Aralık tarihlerini içeriyor.

Rotterdam Belediyesi, bu dönemlerde vatandaşlara kendi araçları yerine toplu taşıma araçlarını, bisikleti veya şehir dışındaki P+R noktalarını kullanma önerisinde bulunuyor. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından şehrin altyapısı güncellenecek ve daha güvenli bir ulaşım sağlanacak.

Trafikte daha fazla sıkışıklık yaşanmaması için sürücülerin bu tarihlerde alternatif ulaşım yöntemlerini tercih etmeleri önem taşıyor.


Bir cevap yazın