• Paz. May 26th, 2024

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi son sınf öğrencilerine Münih Helios Klinikum’da staj

ByHaber Merkezi

Eyl 23, 2023

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi son sınf öğrencilerine Münih Helios Klinikum’da staj

Tevfik ŞENDÖL/ MÜNİH

Erasmus Programıyla Münih’te 1 ay staj yapan İstanbul Çapa Tıp Fakültesi 7 son sınıf öğrencisine beratları verildi.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
İstanbul ve Münih Üniversiteleri Tıp Fakülteleri arasında mesleki gelişmeyi teşvik amacıyla kurulan ve adını Türkiye’ye Tıp alanında çalışması ve yetiştirdiği hocalarla duyuran, Hitler faşist rejiminden Türkiye’ye sığınan Prof.dr. Erich Frank’ tan alan Dernek/ Vakıf ‘ın Erasmus Programı çerçevesinde Çapa Tıp Fakültesi son sınıf öğrencilerine sağladığı 1 aylık staj dönemi sonrası Dernek tarafından düzenlenen davette Beratları verildi.


İstanbul Tıp fakültesi son sınıf öğrencilerine Münih Helios Klinikum’da tamamladıkları 1 aylık staj sonrasında, Erich Frank Derneği Başkanı Prof.dr. Fuat Oduncu ile TC Münih Başkonsolosluğu nezdindeki Eğitim Ataşesi Dr. Akın Deveci’nin de bulundukları davette Stajlarını bitirme Beratları verildi.İstanbul Çapa Tıp Fakültesi son sınıf ve Almanca bilgileri en az B2 düzeyinde olan Helin Çelik-Yeren Alan-Aleyna Ünver-İlayda Açıkgöz-Muratcan Çakmak- Simay Memiş- Belis Koçaçoğlu ‘na Beratları verilmesi öncesi yaptığı konuşmada Eğitim Ataşesi Dr.Deveci, ‘’1 aylık staj döneminde kazandıkları deneyimden ve öğrenimlerini de başarıyla tamamladıktan sonra ülkenin tıp doktorları arasına yerlerini alacakları inancını belirtir, kendilerine güzel bir gelecek temenni ederim’’ diye belirtti.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Erich Frank Cemiyeti Başkanı Prof.dr. Oduncu da, Çapa Tıp Fakültesi Dekanlığının süzgecinden geçerek Erasmus Programına alınan pırıl pırıl 7 gencin Münih (LMU) Üniversitesine de bağlı olarak tıp eğitimi veren Helios Kliniğinde ki stajlarını başarıyla bitirdiklerini belirterek, derneğin amaçlarından birini yerine getirmenin gururunu taşıdığını belirtir ve Türkiye Tıp dünyası içindeki yerlerini alacakları inancını vurguladı.

Bir cevap yazın