• Pts. Haz 17th, 2024

Hollanda Başbakanı Rutte MKB’nin düzenlediği iftara katıldı

ByHaber Merkezi

Nis 15, 2023

Hollanda Başbakanı Rutte MKB’nin düzenlediği iftara katıldı

Foto: Mustafa Koyuncu

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Birliğinin (MKB) iftarına katıldı.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Manal Moussane tarafından sunulan iftar öncesi programda Rabobank Den Haag Bölge Müdürü Harry Wientjens bir konuşma yaptı.

Çalışmalarını Ramazanın ruhuyla ilişkilendiren Wientjens, bağlılık etrafında; bir araya gelme, bağışlama, sadaka ve tefekkür mefhumlarını iş dünyasının kullanacağı en önemli unsurlar olması gerektiğine dikkat çekti.İdari başkent Lahey’in sahil bölgesindeki Kurhaus Oteli’nde gerçekleşen iftar programına katılan Rutte, buradakilerle sohbet ederek, masasındaki işletmecilerin faaliyet alanları hakkında bilgi aldı.

Rutte, burada yaptığı konuşmada, ramazanda aynı sofrada bir araya gelebilmenin önemli olduğunu belirterek, “Burada işletmeler ve ticari kurumlar bulunsa da para kazanmak tek amaç olmamalı. Önemli olan ramazanın bize gösterdiği gibi aynı sofrada bir araya gelebilmek.” ifadesini kullandı.

3. kez gerçekleştirilen iftar programından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rutte, bu geleneği birlikte devam ettirmek istediğini dile getirdi.“Hâlâ ayrımcılık ve yabancı düşmanlığı var”

MKB Lahey Yönetim Kurulu Üyesi Appie el Massaoudi, daha önce 6 Şubat’ta meydana gelen Türkiye’deki depremlerden etkilenenler için de benzer bir etkinlikte bir araya geldiklerine değinerek, bir arada olmanın önemine işaret etti.

Buradaki birliktelik ve dayanışma ruhunun, Ukrayna gibi dünyanın diğer yerlerinde sıkıntı içinde yaşayanlara ilham olabileceğini söyleyen El Massaoudi, “Ama bu bütün sorunlarımızı çözdüğümüz anlamına gelmez. Hâlâ ayrımcılık ve yabancı düşmanlığı var.” dedi.

İftar programının sponsoru olan Türk işletmeci Necati Erbaş, Lahey ve çevredeki işletmecileri bir araya getiren iftardan ve Başbakan Rutte’yi ağırlamaktan memnun olduklarını söyledi.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Hollanda’daki Müslüman toplumun temsilcilerinin yer aldığı iftara, Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, Türk iş insanları ve STK temsilcileri de katıldı.


Bir cevap yazın