• Cum. Tem 19th, 2024

Hollanda’nın ünlü çiçek bahçesi Keukenhof Kapılarını Ziyaretçilere Açtı

ByHaber Merkezi

Mar 24, 2023

Hollanda’nın ünlü çiçek bahçesi Keukenhof, lale ve nergisleriyle milyonlarca ziyaretçiyi kendine çekiyor

Foto: Twitter

Amsterdam yakınlarındaki Lisse belediyesinde bulunan bahçe, Perşembe günü kapılarını açtı ve 14 Mayıs’a kadar ziyaretçilerine ev sahipliği yapacak. Dünya genelinde bir milyondan fazla ziyaretçinin beklediği bahçe, lale, nergis ve diğer soğanlı çiçeklerin yanı sıra dünyanın dört bir yanından turistlerin ilgisini çekiyor.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Keukenhof’un direktörü Jeroen Duyster, 2023 yılının uluslararası ziyaretçiler için hoş geldiniz anlamına geldiğini ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri yeniden ağırlamaktan heyecan duyduklarını söyledi. Çiçek bahçesi, Hollanda kültürüne bağlılık kurmak için özel bir etkinlik olarak görülüyor ve dünya genelindeki turistler için önemli bir cazibe merkezi haline gelmiştir.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Bu yılın öne çıkan noktalarından biri, açılışa hazırlık için geçen kış yedi milyon çiçek soğanının bahçıvanlar tarafından elleriyle ekilmiş olmasıdır. Keukenhof çiçek bahçesi, Hollandalı çiçek üreticilerinin ürünlerini dünyaya göstermek için kurulmuştur ve turistik cazibe merkezi olarak başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın