• Sal. Haz 18th, 2024

BU MARKET TE HER ŞEY BEDAVA

ByHaber Merkezi

Oca 30, 2023

BU MARKET TE HER ŞEY BEDAVA

Özcan Özbay

Amsterdam Nieuw-West bölgesi, Osdorper Ban’da açılan markette her şey bedava veriliyor. Dar gelirli vatandaşlar bu marketten hiç bir ücret ödemeden tüm ihtiyaçlarını karşılayacaklar.

Abdelhamid İdrissi adlı bir girişimci tarafından hizmete sunulan marketin açılışını Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema yaptı.

Açılış programında bir konuşma yapan Abdelhamit İdrissi “Burada yaşayan tüm vatandaşlarımız tüm ihtiyaçlarını buradan alabilirler, yeterli derecede ürün var.” dedi.Süpermarketin açılışını yapan Belediye Başkanı Femke Halsema, bu çalışmayı bir devrim olarak nitelendirirken şunları dile getirdi: “Hollanda’da fakirseniz, her zaman fakir olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Bu süpermarkette kişiye güven söz konusu. Buraya geliyorsunuz ve burada güzel ürünler alabiliyorsunuz. Umarım burası bir örnek teşkil eder ve bu tür yerlerin sayısı kısa zamanda hızla artar.” dedi.

Daha önceki gıda bankalarının çalışma sisteminin aksine burada vatandaşlar, hazırlanmış erzak dosyalarını almıyor, kendilerine ne, nekadar lazımsa aynı alışveriş yapar gibi seçip torbalayıp alabiliyor.Amsterdam Nieuw-West bölgesi, Osdorper Ban’da açılan market şimdilik günlük olarak 80 aileye yardım edebilecek kapasitede. Marketteki tüm ürünler hayırsever şirketler ve kişiler tarafından karşılanıyor.Bir cevap yazın