• Cum. Tem 19th, 2024

UTRECHT TURİZM FUARI 52. KEZ KAPILARINI AÇTI

ByHaber Merkezi

Oca 12, 2023

UTRECHT TURİZM FUARI 52. KEZ KAPILARINI AÇTI

Özcan Özbay

Utrecht belediye başkanı Sharon Dijksma ve Utrecht Jaarbuurs CEO`su Jeroen van Hooff, Dünyaca ünlü Utreht Turizm Fuarını 52. kez açtılar.

Utrecht belediye başkanı Sharon Dijksma Açılış töreninde “Utrecht’i Turizm fuarı (Vakantiebeurs) olmadan hayal edemezsiniz. 50 yılı aşkın bir süredir, Tatile gidecek Hollandalılar programlarını bu fuar ile yapıyor ve gerçekleştiriyorlar.”dedi.

Onlarca uluslararası büyükelçi, yüzlerce gazeteci ve binlerce profesyonel Turizimcinin katılımıyla 12 Ocak Perşembe gününden 15 Ocak Pazar gününe kadar çok çeşitli seyahat organizasyonları, oteller ve tatil destinasyonları, seyahat bilgileriyle on binlerce ziyaretçiye ilham verecek. Turizm fuarı (Vakantiebeurs) bu yıl 850’den fazla katılımcısı ile tüm kıtaları temsil etmekte.Fuarda 300 metrekarelik bir alan içerisinde yer alan Türkiye bölümünde bu yıl önceki yıllara nazaran sönük bir açılış gerçekleşti. Türkiye`den Bakan düzeyinde kimse katılmazken Büyükelçilik tarafından da resmi bir açılış konuşması yapılmadı.

Türkiye Standında, 20’den fazla otel ve destinasyon temsilcisinin katılımıyla Antalya, Alanya, Marmaris, Fethiye, Konya ve İstanbul gibi destinasyonları bulunmakta. UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’da oynanacak olması vesilesi ile UEFA kupası da Türkiye standında sergilenmekte olup çocukların boyama yaparken Türkiye’deki çeşitli turistik yerleri öğrenebileceği bir etkinlik alanı da bulunuyor.

Fuarda standı bulunan Çeşme nin Belediye Başkanı Yıldırım Aktugan mikrofonlarımıza yaptığı konuşmada Çeşme her alanda Turistleri tatmin edecek özelliklere sahiptir. Ailece gidilebilecek bir yer olan şehrimizdeki otellerimiz tamamen termal sistemle donatılmıştır. İnşallah Hollanda da Çeşme yi daha sık duyacaksınız.”dedi.Çeşme Otelciler Birliği Genel Müdürü Yakup Demir de mikrofonlarımıza yaptığı konuşma da “Çeşme öncelikle hava yolu ile gelinebilecek en ekonomik yerlerden biridir. İklimsel olarak çok değerli bir iklime sahiptir. Deniz mevsiminde Dünyanın hiç bir yerinde bulamayacağınız bir denizi vardır. Otellerimizin kalitesi çok yüksektir. Biz Türkiye de ‘Herşey Dahil’ anlayışına karşı olan bir Turistik yeriz. Biz istiyoruz ki tatile gelen insanların herşey dahil otellerden çıkıp şehri geçmeleri, buranın kültürel yerlerini dolaşmalı diye düşünüyoruz.”dedi.

Çeşme Otelciler Birliği Yönetim kurulu üyesi ve Çeşme Ilıca Oteli Genel Müdürü Ebru Tuggan da mikrofonlarımıza konuşarak “Yaz döneminde Hollanda da yaşayan Türk vatandaşlarımızdan büyük bir ilgi, talep alıyoruz. Çeşme suyu ve otellerinin yanı sıra Gastronomisi ile de görülmesi gereken bir yer.”dedi.Fuarda Standı olan bir diğer Turistik bölgemiz Fethiye ninde Belediye Başkanı Alım Karaca Hollanda ya fuar için geldiklerini ancak burada bir çok önemli temaslarda bulunduklarını belirterek “Özellikle dünyanın tek çiçek borsasını gezdik ve buraya hayran kaldım. Enkışa zamanda burası ile çiçekçilik konusunda ortak çalışmalara başlayacağız. Fethiye sadece Deniz Kum ve Plaj ile değil Unesco nun Dünya listesinde yer alan bir çok yerine de sahip bir bölge. Ayrıca Dünyanın en iyi yamaç paraşütü uçuşlarının yapıldığı Babadağ da burada bulunmakta. Son dönemlerde villa turizmininde çok geliştiği dünyaca biliniyor. Hollanda da yaşayan tüm Vatandaşlarımızı Fethiye de misafir etmek istediğimi sizin aracılığınız ile belirtmek istiyorum.”dedi.Bir cevap yazın