• Per. May 23rd, 2024

Uçurtma sörfü yapmak isterken akıntıya kapıldı: 500 metre sürüklendi

ByHaber Merkezi

Haz 15, 2022

Uçurtma sörfü yapmak isterken akıntıya kapıldı: 500 metre sürüklendi

İhlas Haber Ajansı

Sinop’ta bir vatandaş uçurtma sörfü yaptığı esnada akıntıya kapılarak yaklaşık 500 metre sürüklendi.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Hollanda’dan Sinop’a gelen Cüneyt Tiryaki, Akliman mevkiinde uçurtma sörfü yaptığı esnada akıntıya kapılarak yaklaşık 500 metre sürüklendi. Sürüklenen Tiryaki’yi, Sinop Belediyesi cankurtaran ekipleri kurtardı.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Cüneyt Tiryaki, “Burada uçurtma sörfünü denemek istedim. Sinop’a aslında düğün için geldim ama yanımda malzemelerimi de getirdim. 2007’den beri bu işi yapıyorum. Dünyanın her yerinde yapmışımdır herhalde. Kışları Mısır’da, Güney Afrika’da ve yazları da Hollanda’da yapıyorum. Aynı zamanda Türkiye’de de farklı yerlerde yaptım. İlk defa burada yapıyorum. Karadeniz gerçekten hiç zapt olunmayacak bir yer.


Önce 9 metre ile başladım. Gayet güzeldi. Sonra dedim ki biraz daha hızlı gideyim, 12 metreye çıktım. Bir anda hava patladı ve ben havadaydım; boardımı kaybettim, panikledim. 500 metre falan sürüklendim. Karadeniz gerçekten azgın. Özellikle Sinop Akliman bölgesi kesinlikle azgın bir yer. Gayet iyi gitti, gayet iyi güzeldi her şeyiyle iyi gidiyordu. Boardımı 9 metreden 12 metreye çıkardım. Bir an hava patladı. Aynı zamanda boardım da çıktı ayağımdan. Sürüklendim bayağı bir. Havalimanının o tarafına doğru. Ama tam kıyıya çıkıyorken de belediyenin kurtarma ekipleri geldi. Yardımcı oldular sağ olsunlar. Karadeniz’de sörf yapmak isteyen vatandaşlar dikkatli olsunlar” dedi.


Bir cevap yazın