• Çar. Haz 19th, 2024

2022 yılı vekaletle kurban bağışı bedelleri belirlendi

ByHaber Merkezi

May 24, 2022

2022 yılı vekaletle kurban bağışı bedelleri belirlendi

Özcan Özbay

9 Temmuz Cumartesi günü başlayıp 13 Temmuz Çarşamba günü sona erecek olan Kurban Bayramı ile ilgili Vatandaşların merakla beklediği vekâleten kurban kesme bedeli belli oldu.

Kurban kesme ibadetini bağış olarak yerine getirmek isteyen vatandaşların merakla beklediği 2022 yılı vekaleten kurban bağışı fiyatları açıklandı.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) 2022 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin 125 euro olarak belirlendiğini açıkladı.

Hollanda Diyanet Vakfı tarafından konu ile ilgili olarak yaptığı açıklama şöyle;

Vekaletle Kurban 2022 “Kurbanını Paylaş, Kardesinle Yakınlas

“Şimdi sen Rabbine kulluk et ve kurban kes.” (Kevser, 2)Allah’a yakınlaşmaya vesile olan şey anlamına gelen kurban, birçok güzelliği ve manayı içerisinde barındırması bakımından önemlidir. Kurban olur insan, kestiği/kestirdiği kurbanlar ile. Ulaşır takvası ve niyeti ameliyle beraber. Yaklaşır Allah’a, yakınlaşır kardeşlerine onları görmese bile.

Bu şuur ve ihlasla,
Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için Hollanda Diyanet Vakfı, DİB ve TDV ile işbirliği içerisinde vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlemektedir.


Kurbanlarınız Hollanda Diyanet Vakfı Güvencesinde
İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı dünyanın farklı coğrafyalarında, yardımlarınızı bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram çoşkusu yaşatalım.

Vekalet yoluyla verdiğiniz kurbanlarınız bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek mail ve SMS yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Vekaleten kurban bağışı nasıl nereden yapılır?
Vatandaşlarımız, Hollanda Diyanet Vakfı’na kurbanlarını aşağıdaki formdan iDeal ile online yapabileceği gibi, bankadan havale yoluyla veya en yakın cami din görevlisi ve şube yöneticileri vasıtasıyla da makbuz karşılığında yapabilecekler.

Bağış sayfası: “Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu 2022”

Bir cevap yazın