• Paz. May 26th, 2024

HASRET GÜLTEKİN TÜRKÜLERLE ANILDI

ByHaber Merkezi

May 23, 2022

HASRET GÜLTEKİN TÜRKÜLERLE ANILDI

2 Temmuz 1993 yılında Sivas`ta yaşanan ve 33 kişinin yaşamını yitirdiği Madımak Katliamında henüz yaşamının baharında iken hayattan koparılan sanatçı Hasret Gültekin önceki gin Amsterdam da bir müzikal tiyatro gösterisi ile anıldı.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Hasret Gültekin`in yaşamından kesitlerin yer aldığı, yakın dostları ve ailesinden insanların anlatımlarından derlenen Yazar ve Yönetmen Şirin Aktemur tarafından sahneye kurgulanan müzikal tiyatro oyununu Devrim Evin ve Deniz Türkan canlandırdı.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Yoğun bir izleyicinin de katıldığı tiyatro gösterisi sırasında anlatımlar ve yaşanmışlıklar salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Oyun sonunda sahneye davet edilen yazar/yönetmen Şirin Aktemur bu oyunu yazmaya karar verdiği 2015 yılından bu yana geçen süre içinde yaşadıklarını anlattı. Kendisininde bir Hasret Gültekin dinleyicisi olduğuyla başlayan Aktemur gece süre içinde ilk olarak önce Hasret Gültekin`in eşi Yeter hanım ve çocuğu Roni`ye ulaştıklarını, gerekli izinleri aldıklarını söyledi. İzin için gittikleri ailenin kendisine Hasret Gültekin ile ilgili çeşitli detay ve argümanlarda verdiğini belirten Şirin Aktemur oyuna gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu ve bu oyunu tüm Avrupa da sahnelemek istediklerinide dile getirdi.


Bir cevap yazın