• Cts. Tem 13th, 2024

IOT YÖNETİMİNDEN AHDE VEFA

ByHaber Merkezi

Haz 29, 2024

IOT YÖNETİMİNDEN AHDE VEFA

Özcan Özbay

Hollanda da Kısa adı IOT olan Türkler için Danışma kurulu yönetimi yaş haddi dolması nedeniyle, 18 yıldır birlikte çalıştığı müdürü Ahmet Azdural’a veda etti.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
IOT nin 18 yıllık emektarı Ahmet Azdural için düzenlenen ve sunuculuğunu Amsterdam Belediyesinden Binnur Zengin’in yaptığı veda resepsiyonuna Hollanda Sosyal işler bakanlığından genel mudur ve iki mudur yardımcısı, Hollanda Saglik bakanligindan bir mudur, Hollanda Türk Kadinlar birliği başkanı Melahat Capoglu, Hollanda Turkiyeli işçiler birliğinden Murat Kurt, Amsterdam Belediye Baskani Bas danışmanı Gürbüz Yabas, Demokrartik Sosyal Dernekler Federasyon başkanı Nevzat Cingöz, Iot nin eski başkanları Aydin Akkaya ve Ali Koçak, Amsterdam Bos en Lommer belediye Başkan yardımcısı Nazmi Türkkol, Hollanda Türk Yaslilar Federasyon başkanı Serdar Ciçek, Demokratik Sol Birlik dernegi muduru Omer Hünkar Ilık, Hakder Yonetim kurulu es başkanı Zeynep Cimtay ve dostları katıldı.

Ahmet Azdural ile birlikte çalışan arkadaşları ve sevenlerinin yaptığı konuşmaların ardından söz alan IOT Başkanı Zeki Baran Ahmet Azdural ile çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu, her zaman disiplinli ve öalışkanlığı ile Türkler arasında olduğu gibi Hollandalı dostları arasında da sevilen birisi olduğunu söyledi.

Program sonunda konuşan Azdural da katılan herkese teşekkür ederek “IOT gibi önemli bir kurumda çalışmak benim için Onurdur. Bu gün buraya gelerek bana bu güzel ortamda destek olan, çalışma arkadaşlarım ve dostlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
18 yıllık hizmeti sonrasında IOT ye veda eden Ahmet Azdural’ın yerine Dr. İbrahim Yerden (59) 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren IOT’nin yeni müdürü olarak göreve başladı.

AHDE VEFA VAN IOT-BEHEER

Ozcan Ozbay

De directie van de Adviesraad voor Turken in Nederland, kortweg IOT, heeft vanwege de leeftijdsgrens afscheid genomen van manager Ahmet Azdural, met wie hij al 18 jaar samenwerkte.
KLIK OM NAAR UW RADIODEN TE LUISTEREN
De afscheidsreceptie gehouden voor Ahmet Azdural, een 18-jarige veteraan van IOT, en georganiseerd door Binnur Zengin van de gemeente Amsterdam, werd bijgewoond door de algemeen directeur en twee plaatsvervangend managers van het Nederlandse Ministerie van Sociale Zaken, een manager van het Nederlandse Ministerie van Sociale Zaken, Gezondheid, Melahat Capoglu, voorzitter van de Nederlandse Turkse Vrouwenvereniging, en Murat van de Nederlandse Turkse Arbeidersvereniging Kurt, hoofdadviseur van de burgemeester van Amsterdam, Gürbüz Yabas, voorzitter van de Democratische Sociale Verenigingen Federatie, Nevzat Cingöz, IOT’s voormalige presidenten Aydin Akkaya en Ali Koçak, Amsterdam. Bos en Lommer loco-burgemeester Nazmi Türkkol, voorzitter van de Nederlandse Turkse Ouderenfederatie Serdar Ciçek, directeur van de Democratisch Linkse Vakbond Omer Hünkar Ilık, medevoorzitter van de Raad van Bestuur van Hakder Zeynep Cimtay en hun vrienden.

Na de toespraken van zijn vrienden en geliefden die met Ahmet Azdural hebben samengewerkt, zei IOT-president Zeki Baran dat het een voorrecht was om met Ahmet Azdural te mogen werken, en dat hij altijd geliefd was bij zijn Nederlandse vrienden, maar ook onder de Turken. , met zijn discipline en goede gewoonten.

Aan het einde van het programma bedankte Azdural iedereen die heeft deelgenomen en zei: “Het is een eer voor mij om in een belangrijke instelling als IoT te werken. “Ik wil graag mijn collega’s en vrienden bedanken die hier vandaag zijn gekomen en mij hebben gesteund in deze prachtige omgeving.” gezegd.
KLIK OM DENIZ TV TE KIJKEN
Dr. Ahmet Azdural, die na 18 jaar dienst afscheid nam van IOT, werd vervangen door Dr. İbrahim Yerden (59) is per 1 mei 2024 aan de slag gegaan als nieuwe directeur van IOT.

Bir cevap yazın