• Çar. May 29th, 2024

Hayat Kurtaran Kahraman Hüseyin Seher’e Devlet Madalyası verildi

ByHaber Merkezi

May 3, 2024

Hayat Kurtaran Kahraman Hüseyin Seher’e Devlet Madalyası verildi

Tevfik ŞENDÖL / MÜNİH

Bavyera Eyaleti tarafından her yıl “Hayat Kurtaran Kahramanlar”a verilen Devlet Madalyası bu yıl Hüseyin Seher’e verildi.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Bavyera Eyaleti tarafından her yıl “Hayat Kurtaran Kahramanlar”a verilen Devlet Madalyası almaya hak kazanan vatandaşımız Hüseyin Seher’in madalyasını bizzat Bavyera Eyalet Başbakanı Dr. Markus Söder’in elinden alarak hepimizi gururlandırdı.

2022 yılında Germering kentinde bir apartmanda çıkan yangında büyük fedakarlık örneği sergileyerek, 16 yaşındaki bir genç kızı alevlerin arasından kurtaran ve sonrasında binada yardım bekleyen başka insanların olup olmadığını kontrol etmek için tekrar yanmakta olan binaya girerek örnek bir cesaret sergileyen vatandaşımız Hüseyin Seher, madalyasını bizzat Bavyera Eyalet Başbakanı Dr. Markus Söder’in elinden alarak hepimizi gururlandırdı.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan, ‘’ Bavyera Eyaleti tarafından her yıl “Hayat Kurtaran Kahramanlar”a verilen Devlet Madalyası almaya hak kazanan görev bölgemizde bulunan vatandaşımız Hüseyin Seher’in madalyasını bizzat Bavyera Eyalet Başbakanı Dr. Markus Söder’in elinden alarak hepimizi gururlandırdı. Alman dostlarımız ve toplumumuz için ilham ve gurur kaynağı olan Hüseyin Seher’i tebrik ediyoruz ’’ dedi.


Bir cevap yazın