• Cum. Mar 1st, 2024

Rotterdam Limanı’nda 1,6 Ton Kokain Ele Geçirildi

ByHaber Merkezi

Ara 25, 2023

Rotterdam Limanı’nda 1,6 Ton Kokain Ele Geçirildi

Hollanda’nın Rotterdam Limanı’nda polis tarafından düzenlenen operasyonlarda 1,6 ton kokain ele geçirildi. Operasyon sonucunda, Ekvador’dan gönderilen muz sevkiyatında bulunan 1 ton 197 kilogram kokain ve reçel dolu konteynerlerde saklanmış 500 kilogram kokain ele geçirildi.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Hollanda’da polis 2 gün süren uyuşturucu operasyonu düzenlediHollanda polisi, Rotterdam Limanı’nda bu hafta düzenlenen 2 ayrı operasyonda yaklaşık 1 ton 697 kilogram kokainin ele geçirildiğini açıkladı. Kokainin 1 ton 197 kilogramının Ekvador’dan gönderilen konteynerin içindeki muz sevkiyatında bulunduğu ve piyasa değerinin yaklaşık 90 milyon euro olduğu belirtildi. Rotterdam Savcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Muzlar Hollanda’da depolanacaktı. Son varış yerleri ise Ukrayna’ydı. Hem Hollanda’daki hem de Ukrayna’daki şirketlerin muhtemelen kaçakçılıkla hiçbir ilgisi yok” ifadeleri kullanıldı.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Ele geçirilen 500 kilogram kokainin ise reçel ve marmelat dolu konteynerlerdeki silindir spor çantaların içine saklanmış olarak bulunduğu aktarıldı. Konteynerlerin Kolombiya’dan geldiği kaydedilirken, “Gönderilmesi planlanan Hollandalı şirketin muhtemelen kaçakçılıkla hiçbir ilgisi yok” denildi. Ele geçirilen uyuşturucunun değerinin 37,5 milyon euro olduğu duyuruldu.

Liman polisi, gümrük, FIOD ve savcılık teşkilatının ortaklığında oluşan HARC ekibi tarafından olayla ilgili soruşturma devam ediyor. – AMSTERDAM

Bir cevap yazın