• Per. Nis 18th, 2024

HOTİAD HOLLANDA TÜRK GÖÇ TARİHİNDEKİ BİRİNCİ NESİL İZ BIRAKANLARI SEÇİYOR

ByHaber Merkezi

Ara 13, 2023

HOTİAD HOLLANDA TÜRK GÖÇ TARİHİNDEKİ BİRİNCİ NESİL İZ BIRAKANLARI SEÇİYOR

Hollanda Türk Toplumunun Hollanda’ya göç ve yerleşim sürecinde, birinci nesilden bazı isimler öncü olma görevi yapmışlar ve kendilerinden sonra gelen vatandaşlarımızın kendi çektikleri zorluklarla karşılaşmamaları için onlara sendikal ve siyasal haklar, örgütlenme, hukuk, sosyal rehberlik, eğitim, basın, kültür, spor ve girişimcilik gibi değişik toplumsal alanlarda, bir toplum emektarlığı ve öncülüğü yapmışlardır.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Büyük bir özveri ve adanmışlık ruhu ile çalışarak, toplumsal kazanımlar sağlamışlardır. Böylece bu inisiyatifler yeni ülke Hollanda ile bütünleşme de önemli mesafeler alınmasına, sürecin hızlı ve sağlıklı gelişmesine katkı sunmuşlardır.

Bunu göz çnüne alan, kısa adı HOTİAD olan Hollanda Türk İş Adamları Derneği, göçün 60. yılında bu öncü emektarları hatırlamak ve bir program ile onları onure etmek için, Hayatta iseler kendileri, vefat etmiş iseler yakınları ile birlikte olarak, onlara değer bir program düzenleyerek, Hollanda Türk Toplumu adına kendilerine bir şükran plaketi sunma kararı aldı.Dönemin yüksek bürokratları, siyasetçileri gibi ilgili tüm paydaşların davetli olacağı, anıların canlı paylaşılacağı zengin ve yüksek formatlı bir program tasarlayan HOTİAD, geniş toplumsal tabanlı bir seçici kurul tarafından belirlenecek bu isimleri daha sonra bir noterlikçe derlendirerek Adaylar arasından ilk 10’a girenleri İZ BIRAKANLAR olarak açıklayacak.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
HOTİAD’ın himayesinde gerçekleşecek bu çalışma için Hollanda’daki tüm Türk Sivil Toplum kuruluşları ve fertlerinden, yukarıdaki tasvire uyan, yaptıkları çalışmalar ile iz bırakan, birinci nesile ait, adaylığa uygun isimlerin, başvuru formu ile kendilerine bildirmelerini istiyor. Başvuru formunu www.hotiad.nl sitemizde bulabilirsiniz

Bir cevap yazın