• Cum. Tem 19th, 2024

HOLLANDA DA 2024 YILINDA HERYERDE SİGARA SATILAMAYACAK

ByHaber Merkezi

Kas 5, 2023

HOLLANDA DA 2024 YILINDA HERYERDE SİGARA SATILAMAYACAK

Özcan Özbay

Hollanda Hükümeti, tütün ürünlerinin satışını kontrol altına alarak, sigara kullanımını azaltmayı ve gençlerin sigara kullanımını önlemeyi hedeflemektedir. Ayrıca, satış noktalarının kayıt altına alınmasıyla denetimlerin daha etkili bir şekilde yapılmasını amaçlamaktadır. Devlet Sekreteri Maarten van Ooijen, bu kararların sigarayı bırakmayı teşvik etmeyi ve sigara kullanımını zorlaştırmayı amaçladığını belirtmiştir. Bu kararlar sayesinde Hollanda Gıda ve Tüketim Malları Otoritesi (NVWA), satış kurallarını daha iyi denetleyebilecektir.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Hollanda Hükümeti, tütün ve tütün ürünlerinin satışını daha iyi denetlemek ve kontrol altına almak amacıyla aldığı yeni kararlar


Kayıt Zorunluluğu: 2024 yılından itibaren sigara ve “vape” gibi elektronik sigaraların da içinde bulunduğu tütün ürünleri satış noktaları için kayıt zorunluluğu getirilmektedir. Bu kayıt zorunluluğu, satış noktalarının daha iyi izlenmesini ve denetlenmesini sağlamayı amaçlamaktadır.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
Süpermarketlerde Sigara Satışı Yasak: Önümüzdeki yıl, süpermarketlerde sigara satışı tamamen yasaklanacaktır. Bu kararla birlikte binlerce süpermarket, sigara ve tütün ürünleri satma yetkisini kaybedecek ve satış noktalarının sayısı yaklaşık 10.000’den 4400’e düşecektir.Benzin İstasyonlarında Yasak: 2030 yılında, benzin istasyonlarında tütün ürünleri satışı da yasaklanacaktır.

Özel Mağazalarda Satış: 2032 yılından itibaren tütün ürünleri, sadece özel mağazalarda satılabilecektir. E-sigaralar için bu düzenleme 2025 yılında başlayacaktır.

Bir cevap yazın