• Sal. Haz 18th, 2024

DİLAN YEŞİLGÖZ VVD NİN BAŞKANI OLDU

ByHaber Merkezi

Ağu 14, 2023

DİLAN YEŞİLGÖZ VVD NİN BAŞKANI OLDU

Özcan Özbay

VVD (Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi)nin yeni lideri belli oldu, Türk asıllı Dilan Yeşilgöz VVD nin yeni başkanı oldu.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Hollanda siyasetinin güçlü partilerinden biri olan VVD (Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi) partisinin başına Türk kökenli Dilan Yeşilgöz seçildi.
Kasım ayında yapılacak genel seçimlerde VVD’nin yeni lideri belli oldu. Dilan Yeşilgöz.VVD tarafından yapılan açıklamada, Yeşilgöz’ün dışında parti başkanlığı için başka aday başvurusu yapılmadığı için tek aday Dilan Yeşilgöz ün partinin başına geçirildiği, Yeşilgöz ün de bu teklifi “büyük onur duyarım”diyerek kabul ettiği öğrenildi. Yeşilgöz daha sonra “Hep birlikte ve Hollanda için fikirlerimizle, bu seçimlerde en büyük parti olmak için her şeyi yapacağız. Her halükarda önümüzdeki dönemde buna bütün enerjimle çalışacağım.” dedi.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYIN
DİLAN YEŞİLGÖZ KİMDİR

Ankara’da doğan Yesilgöz, 1984 yılında yedi yaşındayken ailesiyle birlikte Hollanda’ya geldi. Politik kariyerine 2014 yılında Amsterdam Belediye Meclisi üyesi olarak VVD’de başlayan Yeşilgöz, 2017’de Temsilciler Meclisi’ne girdi. Mayıs 2021’de Üçüncü Rutte hükümetinde Ekonomik İşler ve İklim Devlet Sekreteri görevini üstlendi. Yeşilgöz, Ocak 2022’den beri Dördüncü Rutte hükümetinde Adalet ve Güvenlik Bakanı olarak görev yapıyordu.

Bir cevap yazın