• Paz. May 26th, 2024

Rotterdam cezaevindeki mahkumlar depremzedelere 450 adet soba üretti

ByHaber Merkezi

Nis 2, 2023

Rotterdam cezaevindeki mahkumlar depremzedelere 450 adet soba üretti

Rotterdam cezaevinde başlatılan projede üretilen ilk soba, Başkonsolos Sevgi Kısacık ve Rotterdam Belediye Başkanı Yardımcısı Enes Yiğit’e teslim edildi.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Adalet ve Güvenlik Bakanlığının koordinasyonunda, Rotterdam De Schie Cezaevinde bünyesinde yürütülen işgücüne katılım projesinde mahkumlar, Kahramanmaraş depremi mağdurları için 450 adet soba üretiyor.Rotterdam Başkonsolosu Sevgi Kısacık ve Rotterdam Belediye Başkanı Yardımcısı Enes Yiğit, Cuma günü cezaevinde gerçekleşen temsili törenle, üretilen ilk sobayı teslim aldı.

Başkonsolosu Sevgi Kısacık cezaevinde gerçekleştirilen teslimde, sobaların yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Gerçek fazilet, hatalarından gerekli dersleri çıkarmak, daha iyi bir insan olmak için gayret göstermek değil midir?” diyen Kısacık, “Topluma karşı hatalarının bedelini ödemekte olan, topluma geri kazandırılmak için ıslah yolunda çaba sarf eden mahkumların bu anlamlı projesi insanlığa olan inancınızı güçlendirmiyor mu?” şeklinde ifade kullandı.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Başkonsolos 6 Şubat’ta yaşanan depremlerin ardından Hollanda toplumunun her kesiminden alınan destek ve dayanışmanın kendisini derinden etkilediğini belirtirken, “Ne mutlu bana ki, sevdiğim işi yapabilecek kadar şanslı olanlardanım. Mesleğimi büyük bir tutkuyla yapıyorsam, sebebi yakından şahitlik edip bir parçası olabildiğim bu nadide inceliklerdir.” dedi.
Kaynak: sonhaberBir cevap yazın