• Cum. Tem 19th, 2024

Benefiet Futsal Event’ten Depremzedelere 16.150 Euro

ByHaber Merkezi

Şub 26, 2023

Benefiet Futsal Event’ten Depremzedelere 16.150 Euro

Mustafa Koyuncu – Arnhem

Benefiet Futsal Event Arnhem şehrinde Sportcenrum Valkenhuizen salonunda düzenlediği salon futbolunda, depremzedeler yardım için 16.150 euro toplandı.

Benefiet Futsal Event adı altında organizeye biçok siviltoplum kuruşu destek verdi. Organizede Yasin Köylü ve Hacı Ali Deniz’in gayretleri özveriyle çalışmaları sonucunda iyi bir organize olmuş dosluk maçları izlendi.

T.C. Deventer Başkonsolos Muammer Hakan Cengiz ve Konsolos Rıtvan Cavuşoğlu seyirçilerle birlikde maçları izlediler.

T.C. Deventer Başkonsolosu Muammer Hakan Cengiz turnova öncesi yaptığı konuşmasında, “Bu depremin yaşanmamış olmasını, bu akşam Arnhem’de deprem vesilesiyle düzenlenen bir etkinlikte biraraya gelmemiş olmayı dilerdik. Ancak madem maalesef bu felaket yaşandı, o zaman bu felaketin yaralarını sarmak için biraraya gelmek, en doğrusudur. Tüm Hollanda’da ve Arnhem’de depremin hemen ardından gece gündüz demeden yardım için çalışan herkese teşekkür ederim. Bu gayretler bize umut ve güç veriyor. Bu yardım amaçlı turnuvayı tertipleyen emeği geçen herkese de teşekkür ederim”. Dedi

Salonu dolduran seyirçiler turnovaya katılan futbolcularının birlikde açtıkları pankartı ayakta alkışladılar. Daha sonra hepberaber deprende vefat edenler için bir dakika saygı duruşunda bulunuldu.

Salon futbolu turnovasında çekişmeli gecen maçlar sonucunda skor önemli değildi, Dosluğun kazanması önemliydi. Finali ATİK Aprldoorn, Gastronoom Futsal takımı oynadılar, Şampiyon olan Gastronoom Futsal takımı anlamlı kupasını aldı.

Salon Futbolu Turnovasına: Dört takım katıldı, De Gastronoom Futsal takımı, ATİK Apeldoorn, Turks Kracht Deventer, V.V. Elsweide Arnhem

Bir cevap yazın