• Sal. Haz 18th, 2024

MEHMET KESKİN SİGORTA SİSTEMİNDEKİ SON GELİŞMELERİ STK VE MEDYA TEMSİLCİLERİ İLE PAYLAŞTI

MEHMET KESKİN SİGORTA SİSTEMİNDEKİ SON GELİŞMELERİ STK VE MEDYA TEMSİLCİLERİ İLE PAYLAŞTI

Özcan Özbay

Hollanda da genel anlamda hizmet veren tek Türk Sigorta şirketi olarak başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdüren BM SİGORTAM Hollanda da ki Türk STK temsilcileri ve Medya mensupları ile biraraya geldi. Genel Müdür Mehmet Keskin son gelişmeler ve BM sigortam idealleri konusunda bilgi verdi.

BM Sigortam, geleneksel hâle getirdiği yılsonu bilgilendirme toplantısını Tilburg daki merkez ofisinde gerçekleştirdi.

21 yıl önce, acente, konut, bireysel kredi ve sigorta dalında hizmet vermeye başlayan BM sigortam, 10. yılında kolektif sigortacılık alanında kendini göstermeye başladı. Bu alanda elde ettiği güvenirliği başarıya dönüştürerek, etnik kökenlilere yönelik hizmet sunan BM Sigortam, özellikle Achmea grubunda ve Zilveren Kruis’te tek sigorta şirketi olma özelliğini taşıyor.Program, Mehmet Keskin’in yaptığı sunum ile başladı. Keskin, BM Sigortam’ın geçirdiği evreleri ve geldiği noktayı değerlendirerek başladığı konuşmasında açıklanan sağlık sigortası primlerinin yüksekliğine dikkat çekti.

Sağlık sektöründe sorun yokmuş gibi lanse edildiğine ancak büyük sorunlar yaşandığına vurgu yapan BM Sigortam yetkilisi Mehmet Keskin şunları dile getirdi: “Toplumumuzun en büyük gündemi sağlık sigortasıdır. Primler hâlâ etkisi hissedilen pandemiden sonra aşırı derecede arttı. Biz üyelerimize sunduğumuz kolektif indirim ve özel poliçe ile bu yükü az da olsa hafifletmeye çalışıyoruz.

Pandeminin insanlar üzerindeki psikolojik etkisi, sürekli evde oluşundan kaynaklı kilo alması ve yaşlı nüfusun artması primlerin yükselmesinde en etken unsurlardır. Bu yıl Centraal Beheer ve DAS adlı iki büyük sigorta şirketiyle anlaşma yaptık. Üyelerimize daha uygun fiyatla araç, ev ve hukuksal yardım alanında bu şirketlerle hizmet vereceğiz.Ben Hollandalıyım, en iyisini ben bilirim anlayışı bazı alanlarda maalesef hâlâ hâkim. Bu durum Türkiye kökenli insanlarımızın kendilerini güvende hissettikleri yerlerde, özellikle memleketlerinde sağlık hizmeti almalarına zemin hazırlıyor. Türkiye hastanelerinin bir kısmı da bu durumu istismar ediyor. Her iki tarafın da bu yanlış tutumu hastamızın daha da mağdur olmasına neden oluyor. Tek idealim bu yaşanan sorunu herkesin lehine çevirip, sağlıklı bir hizmet sunmak. Bunun için desteğinize ihtiyacımız var. Bu güven sorununu ortadan kaldırmak için şirketlerin karşısına güçlü olarak çıkmak ve ödenen o binlerce euroluk primlerin karşılığında hak edilen hizmeti almayı sağlamak istiyoruz.

Mehmet Keskin “Güçlü olduğumuzda bizlere en uygun tarifeyi uygulayan şirketle çalışır, kendi taleplerimizi ve inisiyatifimizi de ortaya koyarız.

Sizlerin temsilciniz olduğumuzu bilmenizi isterim. Bu manada yapılacak ortak bir anlaşma, haklarımızı savunmamız bakımından bizleri daha güçlü kılar.”dedi.

Hollanda’nın sağlık alanına ayırdığı bütçe ilk kez 100 milyarı aştı.”diyen BM Sigortam Genel Müdürü Mehmet Keskin “Sağlık Bakanı Kuipers işini iyi bilen ve doğru yapan biri. Bakanlık ve sigorta şirketleri arasında yapılan anlaşmalar vatandaşı koruma nitelikli. Umarız bunun takipçisi olur. Herkes için erişilebilir ve karşılanabilir bir bakım için el ele vermeliyiz. Acil vakalarda bile uzun bekleme sıraları var. Hans için oluşturulan imkânlar Hasan için de hayata geçirilmeli.Bu yıl en az prim zammını Zilveren Kruis ve CZ yaptı. Buna rağmen primlerde büyük bir artış var. Bizler üyelerimizin ve Türk vatandaşlarının ihtiyaçlarına göre poliçeler düzenleyeceğiz. Özellikle yaşadıkları ülkede Hollanda’da ve gerektiği zaman Türkiye’de de en hızlı ve kaliteli hizmet almaları için çalışacağız.

En az masraf, en yüksek müşteri memnuniyeti ve ödenebilir bir harcama yapılandırılması en öncelikli hedefimiz olacak. Çözüm bulduğumu sandığım anda sorunların başladığına şahitlik ettim. Sizlerle, vereceğiniz destekle çözümü birlikte gerçekleştireceğiz, sağlıklı yıllara birlikte ulaşacağız” dedi.


STK temsilcileri bu sorunun çözümüne dönük atılacak olan adımların içerisinde olacaklarını duyurdular ve Mehmet Keskin’e açıktan destek verdiler.

BM Sigortam Genel Müdürü Mehmet Keskin ve ekibinin Tilburg’daki İnterpolis sigorta şirketinin eski binasının 10. katındaki merkez ofislerinde gerçekleştirdiği toplantıda; TIKDF Başkanı Ömer Altay, İGMG Kuzey Hollanda Federasyon Başkanı Mustafa Hamurcu, HTF Başkanı Murat Gedik, UID Başkanı Hasan Tekten, HORECA Bond Başkanı Tarık Sakı, ASBİR Hollanda Başkanı Göksel Soyuğüzel, Fuarım yöneticisi Zekeriya Arslan, SİCN temsilcisi Akif Altaṣ, HOKAF temsilcisi Rıza Görer, Danışman Emin Ateş, avukat İsmet Özkara’nın yanı sıra hemşehri dernek temsilcileri ve basın mensupları da hazır bulundu.

Bir cevap yazın