• Çar. Nis 17th, 2024

AZARKAN IRKÇI WILDERS’I YERİN DİBİNE SOKTU!

AZARKAN IRKÇI WILDERS’I YERİN DİBİNE SOKTU!

DENK lideri Farid Azarkan, Hollanda Temsilciler Meclisi Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinin ikinci gününde, partisi adına söz aldıktan sonra yaptığı konuşmasını, İslâm karşıtı söylemi ile bilinen PVV lideri Geert Wilders’i şiddetli bir şekilde eleştirerek sonlandırdı.

YETER ARTIK, BURAYA KADAR!

Azarkan duygu yüklü konuşmasına, İslam karşıtı PVV’nin her meclis oturumunda, İslamiyet ve Müslümanlar hakkında nefret saçmasını, çok sert bir dille kınayarak başladı. PVV lideri Wilders’a adeta ateş püsküren Azarkan, Maliye Bakanı Sigrid Kaag’a İngiliz ajanı imasında bulunulduğunda herkesin ayaklanıp salonu terk ettiğini, Müslümanların kutsalına hakaret edilmesine ise her zaman sessiz kalındığına isyan ederek, ‘yeter artık, buraya kadar’, dedi.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
MÜSLÜMAN KOMŞU

Azarkan Genel Kurul’a hitabında Wilders’ın bir gün önceki oturumda ‘bir muzla günü geçiştiren’ yaşlı Alfredo ve Janine çiftinin ‘içler acısı yoksulluk’ hikayesinden, bahsetmesi üzerine: “Alfredo ve Janine’ye, gereken yardım yapılmakta. Kim tarafından yapılıyor biliyormusunuz? Müslüman komşusu tarafından. O müslüman komşu, o insanlara kol kanat germiş. Yani sayın Wilders’ın küfür ettiği, nefret söylemi yönelttiği, Kuranını yasaklamak istediği, camilerini kapatmak istediği insanlar”, dedi.

MECLİS’E SİTEM

DENK lideri, Wilders’ın Müslümanlara karşı yaptığı nefret söylemi karşısında meslektaşlarının sessiz kaldıklarına yönelik: “Ne zaman birbirimizle dayanışma içerisinde olacağız merak ediyorum”, diyerek sitemde bulundu.

BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR Mİ?

Hayal kırıklılığına da uğradığını gizlemeyen Azarkan: “Az önce, Geert Wilders’ın, benim, Meclis’teki birkaç meslektaşın ve bu ülkede yaşayan bir milyon insanın dininin bir din değil, nefret ve terör ideolojisi olduğunu ifade eden bir önerge sunduğunu, hepberaber gördük. Wilders bugün bu önergeyi sundu ve kimse kılını kıpırdatmadı. Hükümet cenahından bile kimse: “Böyle bir şey olabilir mi?”, demedi.MÜSLÜMANLAR İNCİLTİLDİ

Hollanda’da yaşayan bir milyon insanın dini için: “bu bir din değildir, nefret ve terör ideolojisidir”, şeklinde bir ifade nasıl kullanılır? Bu akşam hiç kimseden, hiçbir milletvekilinden, tepki gelmedi. Bu durum beni bu akşam incitti”, dedi.

TAHAMMÜLÜM KALMADI!

Farid Azarkan ayrıca: “Her seferinde Müslümanlara ve sığınmacılara yöneltilen hakaretlere sessiz kalınmasına tahammülüm kalmadı.

MÜSLÜMANLARLA DAYANIŞMA

Sizlerden ricam, sadece benimle değil – ben söylenenlere alıştım – her fırsatta, her oturumda, Geert Wilders tarafından dinine saldırılan bir milyon Hollandalı Müslümanla da dayanışma içinde olun! Yeter artık, buraya kadar”, diyerek sözlerine sön verdi.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
TEMSİLCİLER MECLİSİ AZARKAN’I ALKIŞ YAĞMURUNA TUTTU!

Ateşli sözleriyle oturuma damga vuran Azarkan, Meclis’in çoğunluğundan uzun bir süre büyük alkış aldı.

Bir cevap yazın