• Çar. Haz 19th, 2024

Hollanda Sıcaktan Yanıyor!

Özcan Özbay

Hollanda’da bazı bölgelerde hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde rekor seviyelere çıkacağı duyuruldu.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Hollanda Kraliyet Meteoroloji Enstitüsünün hava tahminlerine göre, yarından itibaren ülke genelinde sıcaklıklar artacağı ortalama hava sıcaklığının 10.00-20.00 saatleri arasında 30 derecenin üzerine çıkacağı öğrenildi.

Hollanda Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü rekor düzeyde artması beklenen sıcaklık nedeniyle ülke genelinde “Sıcak hava protokolü” uygulanacağını açıkladı.UYARILAR

Hollanda Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü tarafından aşırı sıcak hava nedeniyle sürücülere yol kenarında uzun süre durmamaları uyarısı yapılırken özellikle çocuk ve yaşlıların sıcaklar sebebiyle yaşayabileceği sağlık sorunlarına dikkat çekildi.

Dört Günlük Nijmegen Yürüyüşünün ilk günü iptal edildi

Hollanda’da bu yıl 104’üncüsü düzenlenecek geleneksel “Dört Günlük Nijmegen Yürüyüşü”nün ilk gününün sıcak havalar sebebiyle iptal edildiği açıkladı.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
İlk kez 1909’da düzenlenen ve kendi alanında dünyanın en büyük etkinliği kabul edilen maratona bu yıl 70 ülkeden 45 binin üzerinde kişinin katılacağı belirtildi.

Sıcaklar sebebiyle bu yıl üç gün düzenlenecek maratonda yarışmacıların 30, 40 ve 50 kilometrelik mesafeyi yürüyecekleri aktarıldı.Bir cevap yazın