• Cts. Nis 20th, 2024

İKİNCİ AVRUPA TÜRK MEDYA ZİRVESİ BOTTROP’DA YAPILIYOR

ByHaber Merkezi

Haz 10, 2022

İKİNCİ AVRUPA TÜRK MEDYA ZİRVESİ BOTTROP’DA YAPILIYOR

Avrupa‘nın en kapsamlı Türk Medya Zirvesi, 2016 yılında Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde ki Gazete-Sosyal Medya sahipleri ve gazetecilerin biraraya gelerek kurdukları ‚‘Avrupa Türk Basın Yayın ve Gazeteciler Birliği’nin birincisini 2019 yılında Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenen ancak Korona kısıtlamaları sebebiyle iki yıl ara verilen ‚Avrupa Türk Medya Zirvesi’nin ikincisi 12.06.2016 tarihinde Almanya’nın Bottrop şehirinde toplanıyor.
DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Avrupa Türk Basın Yayın ve Gazeteciler Birliği kurucusu ve Başkanı Ali Paşa Akbaş Avrupa Türk Medya Zirvesi ile ilgili kısa bir açıklama yaptı.

Akbaş “Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde yayın ve gazetecilik yapan arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılar neticesinde 2016 yılında Avrupa Türk Basın Yayın ve Gazeteciler Birliği’nin kuruluşunu gerçekleştirdik. Avrupa’daki Türk medyasının toplumumuzun geleceği için önemini, yaşadığı sıkıntıları ilgili kişi, kurum, kuruluş ve kamuoyuna daha yakından duyurmak için 2019 yılında Avrupa Türk Medya Zirvesinin birincisini gerçekleştirdik. Yapılan zirvenin çok verimli ve olumlu geçmesi bizleri zirvenin heryıl yapılaması gerektiğine inandık. Korona tedbirleri sebebiyle iki yıl ara verilmek zorunda kalınan zirvenin bu yıl ikincisinin yapılmasını kararlaştırdık.”dedi.

Avrupa Medya Zirvesin de, Avrupa ülkelerinde 24 katagoride başarılı çalışmalar yapan kişi ve kuruluşu onere ve teşvik amacıyla ödüller veriliyor, Medya, İş dünyası, siyasiler ve STK yöneticilerinin biraraya gelmesi sağlanıyor. Yapılan konuşmalarla, düzenlenen açık oturumlarla Avrupa’daki Türk Medyasının önemi ve sıkıntıları gündeme getirilerek çözüm yolları aranıyor.Avrupa Türk Medya Zirvesine başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri ve Türkiye’den Medya temsilcileri, siyasiler, kanaat önderleri, resmi ve STK temsilcileri katılacaklar.
RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ
Avrupa Türk Medya Zirvesi; 12.06.2022 Pazar günü Story Eventhouse Ruhröl Str.3, 46240 Bottrop adresinde gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın