• Çar. Haz 19th, 2024

Metin Çelik Schiedam belediye meclis hükümetini kurmakla görevlendirildi.

ByHaber Merkezi

May 9, 2022

Metin Çelik Schiedam belediye meclis hükümetini kurmakla görevlendirildi.

Schiedam belediye meclisinde tarihi anlar yaşanıyor. Mart ayında gerçekleşen belediye meclisi seçimlerinde DENK partisi Schiedamın en büyük partileri arasında yer alınca belediye hükümetini kurma görevini üstlendi.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

DENK partisi Hollanda siyasi tarihinde ilk defa hükümeti kurma insiyatifi gösterdi ve Metin Çelik’i hükümeti kurmakla görevlendirdi. Çelik önümüzdeki dönem VVD, DENK, PvdA, D66 ve PS partileri ile koalisyon müzakerelerini yönetecek.

Metin Çelik’i görevlendiren DENK Schiedam grup başkanı Ergin: ‘Metin Çelik tecrübeli siyasetçi ve Schiedam şehrini yakından tanıyan birisi. Koalisyon sürecini başarılı tamamlayacağından ötürü eminim, kendisine başarılar dilerim’ diyerek düşüncelerini belirtti.Eski milletvekili olan Çelik aynı zamanda Rotterdam anakent meclisinde 12 yıl görev yaptı. Şuanda DENK partisi adına Zuid Holland il meclis başkanı olarak görev yapmakta olan Çelik aynı zamanda Emniyet Genel Müdürlüğünde menajer. Geçmişte Schiedamda polis memuru olan Çelik şehri yakından tanıyor.

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Metin Çelik ise ‘Görevlendirmeden ötürü onurlandığını ve görevi üstlendiğini’ ifade etti.

Bir cevap yazın