• Cts. Tem 13th, 2024

HOLLANDA CAN ERZINCANLILAR VAKFI 10 YASINDA

ByHaber Merkezi

Mar 30, 2022

HOLLANDA CAN ERZINCANLILAR VAKFI 10 YASINDA

Hollanda’da Eğitim üzerine faliyet gösteren Can Erzincanlılar vakfı muhteşem bir etkinlikle 10.yılını kutladı.

Hollanda’nın bir çok şehrinde gelen vatandaşların katıldığı anlamlı etkinlikte Türkiye’den gelen Alanya Eğitim Sen Başkanı Ali Koca ve Eğitim gönüllüleri adına Necdet Yüksekbaş eğitimin önemi ve vakıfın üstlendiği misyonla ilgi birer konuşma yaptilar.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Alanya Eğitim Sen Başkanı Ali Koca konusmasinda, “sizler hiç tanımadığınız bilmediğiniz veya hiç görmediğiniz ailelere ve okuyan gençlerin yüreklerine dokunduğunuz için, biz iyiyiz rahatız demeyip ülkemize katkı sunduğunuz için sizlere binlerce kez teşekkür ediyorum. Çok anlamlı bir iş yaptığınızı biliniz lütfen burda onlarca insan koşturuyor yüzlerce insan bir amaç için bir araya geliyor sizleri yürekten alkışlıyorum.” dedi.

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Yüksekbaş ise, Her geçen gün büyüyen ve dahada önem kazanan bir Cev ailesi ile karşı karşıyayız bunca yıldır ayakta durmak ve her geçen gün üzerine koyarak yol yürümek ve memeleket ayırt etmeden yüzlerce gencin yüreğine dokunmak elbette kolay değil. Gönüllülük temelinde hiç bir menfaat ve çıkar gözetmeksizin yaptığınız bu değerli iş için alkışların en güzelini hak ediyorsunuz.” dedi.

Program da 10 yılın geçmişi slayt gösteri ile konuklara aktarılırken Sanatcilar Grup Karma, Caner Gülsüm, Rojda Erkol, Dem Davul Zurna, Ekrem Şahin, Hıdır Kutan ve Hüseyin Kalkan bir birinden sevilen eserlerle misafirlere guzel bir muzik ziyafeti sundular.

Ayrıca etkinlikte Değerli Ozan Ali Ekber Çiçek’te anıldı ve hayatı eserleri anlatıldı.

Bir çok STK temsilcilerinin katıldığı ve insanların doyasıya eğlendiği etkinlikte konuşma yapan Vakıf başkanı Murat Kurt konusmasinda “Bugün burda çok güzel,onurlu ve bir o kadarda gururlu bir etkinlikte buluştuk. Etkinlikte emeği geçen tüm yol arkadaşlarıma sponsorlarımıza ve bizleri 10 yıldır asla yalnız bırakmayan bizlere inanan güvenen sizlere en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.
Bizler 10 yıl önce nasıl başladıysak duruşumuzdan ve prensiplerimizden asla ödün vermeden aynı kadro ve ekipten bir tane dahil fire vermeden büyüyerek buğün de aynı şekilde yolumuza devam ediyoruz.
Evet gururu ve mutluluğu yaşıyoruz ama şunu bilinizki bizlerden çok bu onuru gururu ve sevinci sizler, yani bizleri asla yalnız bırakmayan sizler hak ediyorsunuz.
Gücümüzün yettiği kadar ülkemizin okuyan gençliğinin yüreklerine dokunduk ve dokunmaya sizlerin gücü ile devam edeceğiz.
Hiç bir kimseyi ötekileştirmeden ayrıştırmadan amacımızın sadece bir öğrencinin okulunu bitirip ülkemize iyi bir genç olarak hizmet etmesine vesile olabilmek.

Bugün burda o kadar güzel bir tablo varki ülkemin her şehrinden insanlar var hepsi bir amaç için burda işte Eğitim.
İşte bu güzelliği hiç bir şeyle satın alamazsınız. Bu tabloyu görmek elbetteki bizlerin motivasyonunu dahada yukarlara çekiyor.
Hollanda’da çok değişik bir rüzgar estirdik siyaseti ve inancı bu vakıfa asla sokmadık. En şeffaf ve hesap verebilir bir anlayıştan asla vaz geçmedik.
Şehircilik anlayışı asla gütmedik. Kimsenin inancını siyasi görüşünü sorgulamadık sadece yüreğindeki insan sevgisini sorguladık.
Başkan Kurt bu vakıfın kapıları herkese açık yüreğinde Eğitim sevgisi olan sadece kendisi için değil başkaları içinde yaşamayı paylaşmayı ve dayanışmayı kendisine ilke edinmiş her kimse baş tacıdır. Nitekim ki vakıf yönetiminde buğün Malatyalısı var Ardahanlısı var Erzurumlusu var.
İşte bu anlayışla aynen yolumuza devam edeceğiz. Bir kez daha hepinize ama hepinize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

Program da Ayrıca 10 Yıldır vakıf Muhasebecilğini yapan Mehmet Can`a tüm Eğitim Gönüllüleri adına verdiği hizmetten ötürü teşekkür plaketi takdim edildi.

Etkinlik geç saatlere kadar halaylarla oyun havaları ile devam etti.

Bir cevap yazın