• Paz. May 26th, 2024

Hollanda Can Erzincanlılar Vakfı ve Hollanda’daki İmranlı dostlarından Sivas İmranlı’daki öğrencilere sıcak bir dokunuş!..

ByHaber Merkezi

Oca 17, 2022

Hollanda Can Erzincanlılar Vakfı ve Hollanda’daki İmranlı dostlarından Sivas İmranlı’daki öğrencilere sıcak bir dokunuş!..

Hollanda’da Eğitim üzerine faliyet gösteren Can Erzincanlılar Vakfı yine kış günlerinde ihtiyaç sahiplerinin elinden tuttu. Bu kez Sivas’ın İmranlı ilçesindeki okullarda eğitim gören öğrencilere kırtasiye ve kıyafet desteği sunarak zor günlerde çocukların sevincini artırdı. Bu örnek davranış ilçemiz halkı tarafından da takdirle karşılandı.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Bu konuyla ilgili görüşlerini belirten Vakıf Başkanı Murat Kurt; Biz vakıf olarak İmranlı’ya önceki yıllarda ve pandemi döneminde çeşitli desteklerde bulunmuştuk. O dönem çok yakından tanıdığımız ve büyük bir heyecanla gençlerin okuması konusundaki emeklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Murat Açıl’ın çalışmalarına yakından şahit olmuştuk. İyi ilişkilerin gelişmesi üzerine kendisinin önerisiyle Sivas’lı dört öğrencimize burs vermeye de başlamıştık. Ancak kendisini beklenmeyen bir anda kaybetmemiz sevenlerini olduğu gibi bizleri çok üzdü.

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

O dönem görüşmelerimizde sözleştiğimiz, Öğrenci Lokali yapımına Hollanda’daki İmranlı dostlarından desteği talebini yerine getirip, sözümüzün startını da vefat ettiği sabah bir kampanya ile başlatmıştık. Bir kaç saat sonraki acı haber bizleri çok derinden sarsmıştı. Can Erzincanlılar Vakfı Öğrenci Lokali projesine sahip çıkılmadığı için şimdilik bu projeyi durdurmuştur.

Başkan Murat Açıl gerçek bir halk adamıydı. Taraflı tarafsız herkesin gönlünde yer edinmiş, özellikle kendisini ziyaretimizde kız çocuklarımızın okumaları konusunda ne yapılması gerektiği konusundaki görüşlerini ifade etmiş, partileri halka hizmet etmenin bir aracı olduğunu belirtmişti. “Kızılırmak’ın doğduğu kent İmranlı’dan herkese selamlar” diyerek, Sivas ve İmranlı’yı tüm dünyaya tanıtma heyacanını bizlere de aşılamıştı.

Gerek Sivas ve İmranlı gerekse Türkiye çok değerli, güzel bir insanını kaybetmiştir. Bizler Murat Açıl başkanın anısına İmran’lıda Asım Özden Yatılı Bölge Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu’ndan toplam 110 evladımıza kırtasiye ve kıyafet desteğinin yanı sıra, bir çok okulumuza da ihtiyaçları olan kırtasiye malzemelerini göndererek İmranlı ilçe Milli Eğitim Müdürü sayın Şafak Turan ve Okul müdürleri nezlinde teslim ettik.Ve kendilerine bu hediyelerin Murat Açıl Başkanın hediyeleri olduğunu söyledik. Çocuklarımızın yüzlerindeki gülümsemeyi Başkanın hissedeceğine inanıyoruz.

Karanlığa bir mum yakarak aydınlığa, ışığa yürümemizde, yavrularımızın ihtiyaçlarını karşılama konusunda bizlere destek olan tüm yürekleri, güzel dostları en kalbi duygularımla Can Erzincanlılar Vakfı adına selamlıyor, teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın