• Çar. Haz 19th, 2024

ERASMUS ÜNİVERSİTE HASTANESİNDEN TÜRKÇE AŞI BİLGİLENDİRME HATTI

ByHaber Merkezi

Oca 12, 2022

ERASMUS ÜNİVERSİTE HASTANESİNDEN TÜRKÇE AŞI BİLGİLENDİRME HATTI

Özcan Özbay

Hollanda da vaka sayılarının artması nedeniyle tüm sağlık kurumları ülkede yaşayan vatandaşların dikkatini çekebilmek adına çeşitli denemeler yaparken Erasmus üniversite hastanesi de 12 Ocak 2022 tarihi itibarı ile Türkler için özel olarak Türkçe Aşı bilgilendirme hattı Kurdu.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Bu bilgilendirmeyi herkese ulaştırabilmek adına Türkçe ve Detaylı şekilde anlatımın yer aldığı afiş ve broşürlerin yanı sıra ülkede yayın yapan Türkçe medyadan da yardım isteyen Erasmus üniversite hastanesi yetkilileri bu bilgilendirmelerin ne kadar çok duyulur ve yayılırsa o kadar çok insana faydası olacağını belirtti.

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

NE ZAMAN ARAYABILIRSINIZ?

Her çarşamba 08:30 ve 13:00 saatleri arası Aşı Danışma hattı arayabilirsiniz. Arama esnasında öncelikle Hollandaca bir metin duyacaksınız ve sonra Türkçe için ikinci seçeneği basabileceğinizi duyacaksınız. Ardından Türkçe konuşan bir tıp öğrencisi
sizinle iletişime geçecektir.

NEDEN BU AŞI DANIŞMA HATTI?

Aşı Danışma hattı, korona aşısı hakkında soruları olan ve tıbbi tavsiye almak isteyen herkes için kurulmuştur.

Aradığınızda, bazı tıp öğrencileri size yardımcı olacaktır. Size yardımcı olacak öğrenciler korona aşısı ile ilgili son gelişmeler hakkında haberdarlar. Eğer sorunuzun cevabı için daha ayrıntılı bilgi gerekiyorsa, sizin için görevli bir doktorla iletişime geçecekler.

Tabii ki korona aşısı zorunlu bir aşı değildir, aşıyı isteyip ya da istememekte özgürsünüz. Aşı şüphe numarasının asıl amacı, olabildiğince sizin sorularınızı yanıtlamak ve böylece kararınız hakkında kendinizi daha iyi hissedebilmenizi sağlamaktır.

Bir cevap yazın