• Çar. May 29th, 2024

CHP HOLLANDA BİRLİĞİ DAYANIŞMA GECESİ

ByHaber Merkezi

Eki 19, 2021

CHP HOLLANDA BİRLİĞİ DAYANIŞMA GECESİ

Özcan Özbay

Hollanda da faaliyet gösteren Chp Hollanda Birliği geçtiğimiz hafta sonu Denhaağ da bulunan lokal binasında Türkiye den Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Aylık Nazliaka, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşların katıldığı bir dayanışma gecesi düzenledi.

Misafirleri ile tek tek yakından ilgilenen Chp Hollanda Birliği Başkanı Bülent Çoban yaptığı çok kısa bir açılış konuşmasında “bu düzeyde bir kalabalığı görmekten mutluluk duyuyorum, birlikte güzel günlere kavuşacağız.”dedi.

Daha sonra konuşmak isteyen STK ve parti temsilcilerine sözler verildi. Hollanda`nın tanınmış müzsyenlerinden oluşan Özgür Öktem ve grubu aralarda misafirlere müzik ziyafeti verdi.

Açık büfe yemekli düzenlenen geceye katılanlar aldıkları bilek ile birliğe katkılarını da sunmuş oldu.

Gecenin özel misafiri olan Chp Kadın Kolları Genel Başkanı ve Ankara eski Milletvekili Aylin Nazliaka yaptığı konuşmada “2 gün içinde Hollanda da gördümki buradaki çalışmalarımız oturmuş. Birlik yönetici Bülent Çoban ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum.”dedi.

Nazliaka konuşmasına şöyle devam etti; “Halkın hakkı ve hukukunu korumak adına biz Hükümete sorularımızı sormaya devam edeceğiz. Biz hala 128 Milyar doların nerede olduğunu sormaya devam ediyoruz. Sadece bu 128 milyar dolar ile ne yapılabilirdi biliyormusunuz? Tüm çocukların yurt ve benzeri sorunları giderilebilirdi, Türkiye de suan ortalama 10 milyon işsiz insanımız var, bu para ile bu 10 milyon işsize 3 yıl boyunca 2 biner lira maaş verilebirlirdi. Tarım kredi kooperatiflerinden kredi alan çiftçilerimizin tüm kredi faizleri sıfırlanabilirdi. Mikro işletmelerin aldıkları krediler sıfırlanırdı. Bu örnekler arttırılabilir. Sorduğumuz ve sormaya devam edeceğimiz ikinci sorumuz da şu; Her ay 10 bin dolar maaş alan siyasetçi kim? Bu soruyu içişleri bakanı gündeme getirdi ama kimse o herkimse şahsi tanımadıklarını açıkladılar. Bir başka soru, insan kaçakçılığı yapan Gri pasaportlu devlet insanları. Bir diğer soru, bunca yldir ülkeyi yönetiyorsunuz.neden hala bir yangın söndürme uçağı almadınız. sorularımız çok. İstanbul sözleşmesinide unutmadık, o dönem bende milletvekiliydim. 4 partinin oy birliği ile genel kuruldan geçen istanbul sözleşmesi, sonrasında ne olduda bu sözleşme fes edilmeye çalışılıyor.”

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Kadın hakları ve kadın cinayetlerinede değinen Nazliaka “AKP ve küçük ortağının yönettiği devlette kadınlar değil yeni haklara sahip çıkabilmek, ellerindeki mevcut haklarını bile kullanamaz hale geldiler.”dedi.

Program sonunda birliğe yeni katılanlara rozetleri takıldı ve fotoğraf çekiminin ardından salondan ayrılındı.

Bir cevap yazın