• Per. May 23rd, 2024

Enschede Türk Toplumu Yasa Boguldu

ByHaber Merkezi

Eyl 16, 2021

Enschede Türk Toplumu Yasa Boguldu

Seyit Burhaneddin Kekec

Sekiz Eylül Çarsamba günü elim bir kaza sonucu hayatini kaybeden Enschede’nin sevilen esnaflarindan Selahattin Akçesme’nin oglu 31 yasindaki Ali Akçesme bugün (15 Eylül Çarsamba günü) Enschede’de bulunan Müslüman mezarliginda topraga verildi.

Cenaze merasimine Enschede’de bulunana sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve 1500 civarinda toplumun her kesiminden insan katildi. Cenaze namazini Selimiye camii imami Nizamettin Demir kildirdi. Cenaze töreni öncesi din görevlisi Nizamettin Demir katilanlardan merhum Ali Akçesme için helallik istedi. Sonrasinda ise yaptigi kisa konusmada, “Ölüm en güzel nasihattir” Hadisi Serifini hatirlatti.

Kilinan cenaze namazindan sonra Ali Akçesme topraga verildi. Sonrasinda Imam Nizamettin Demir, merhuma telkinde bulunduktan sonra Kur’an-i Kerim okudu. Okunan Kur’an-i Kerimin ardindan dualar edildi.

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Ali Akçesme’nin naasi topraga verildikten sonra merhumun çocuklari A harfinden büyük bir balonun yani sira çesitli balonlari havaya biraktilar. Bu esnada katilimcilarin gözyaslarini tutamadiklari görüldü.
Katilimcilarin Ali Akçesme’nin ailesine taziyelerini sunmasiyla cenaze merasimi sona erdi.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın