DÜNYA`NIN EN İYİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ

0
202

DÜNYA`NIN EN İYİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ

Özcan Özbay

21 ülkeden 32 belediye başkanının aday gösterildiği ‘2021 Dünya`nın en iyi Belediye Başkanı’ seçimlerinde Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb en iyi belediye başkanı seçildi

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

İlk şoku atlatan Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, “Rotterdam halkının beni bunun için aday göstermesi bir onurdur.” dedi.

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Şehrinde yaşayanlar tarafından böyle bir yarışmada aday olmasının ve kendisine güvenilmesinin mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Aboutaleb “Böyle her ülkeden insanların yaşadığı bir şehirde yaşamak bile ayrı bir güzelllik. Ve ben bu şehre birde Belediye Başkanlığı yapıyorum. Hayalini kurabileceğim en güzel işi yapıyorum.”dedi.

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ödül alanlar arasında

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkentte gerçekleştirdiği projeler, şeffaf yönetim uygulamaları, toplum sağlığının korunması ve vatandaşların kendini güvende hissetmesi için hayata geçirdiği uygulamalarla ‘City Mayors Foundation’ (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından düzenlenen World Mayor ‘2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü’ne layık görüldü.

Bir düşünce kuruluşu olan London City Mayors Foundation’ tarafından verilen Yılın Belediye Başkanları ödülü 2004’ten beri her iki yılda bir veriliyor.