• Per. May 23rd, 2024

Hollanda’da Belçika’ya ait F-16 savaş uçağı kalkış sırasında binaya çarptı: 2 yaralı

ByHaber Merkezi

Tem 1, 2021

Hollanda’da Belçika’ya ait F-16 savaş uçağı kalkış sırasında binaya çarptı: 2 yaralı

İhlas Haber Ajansı

Hollanda’da Leeuwarden Hava Üssü’nde Belçika’ya ait bir F-16 tipi savaş uçağının, kalkış yapmaya hazırlandığı sırada bir binaya çapması sonucu 2 kişi yaralandı.

RADYODENIZ DINLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Hollanda’nın Leeuwarden kentinde yer alan askeri hava üssünde yürekleri ağızlara getiren bir kaza meydana geldi. Belçika Hava Kuvvetleri tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, Belçika’ya ait FA-130 kuyruk numaralı F-16 tipi savaş uçağının Leeuwarden Hava Üssü’nde kalkış yapmaya hazırlandığı sırada uçağın bir binaya çarptığı belirtildi.
Açıklamada, yaşanan olayda çarpma sonucu binada bulunan 2 kişinin yaralandığını aktaran Belçika Hava Kuvvetleri, F-16 pilotunun ise kendini uçaktan fırlatma koltuğu ile tahliye ettiğini kaydederek, “Leeuwarden Hava Üssü’nde Belçika’ya ait F-16’nın operasyonu sırasında bir olay yaşandı. Pilot, fırlatma koltuğunu kullanmak zorunda kaldı” ifadelerini kullandı. Yaşanan kaza sonrasında ise patlama ve yangın meydana gelmediği bildirildi.

DENIZ TV IZLEMEK ICIN TIKLAYINIZ

Leeuwarden Hava Üssü tarafından olaya ilişkin yapılan açıklamada, kazanın nedeninin henüz belirlenemediği ve olaya ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtilerek, “Perşembe sabahı Leeuwarden Hava Üssü’nde bir F-16 savaş uçağıyla bir olay meydana geldi. Şu anda durumun haritasını çıkarıyoruz. Daha fazlası bilinir hale gelir gelmez daha fazla bilgi gelecektir” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Belçika yerel basınında yayınlanan haberlerde ise, çarpma sonucu patlama meydana gelmezken, söz konusu kaza sonrası olay yerinde yangın çıktığı, uçağın ağır hasar aldığı ve F-16 pilotunun ise kendini uçaktan fırlattığı sırasında bacağının kırıldığı kaydedildi.

Bir cevap yazın