TOV Utrecht ten itiyaç sahiplerine Ramazan yardımı

0
744

TOV Utrecht ten itiyaç sahiplerine Ramazan yardımı

Utrecht te faaliyet gösteren Türk işverenler derneği (TOV Utrecht) geçen yıl başlattığı, ihtiyaç sahibi müslüman ailelere Ramazan yardım paketlerini Voedselbank Leidscherijn yetkililerine teslim etti.

Voedselbank yetkililerinin kendilerini arayarak müslüman ailelerine Helal et ve et mamülleri bulamadıklarını belirttikten sonra harekete geçen TOV Utrecht üye ve diğer ilişkilerini arayarak yardım talep ettiklerini ve bu konuda tam destek aldıklarını belirttiler. Ramazan da iftar vermeyip böyle bir yardımın daha yerinde olacağı karar aldıklarını belirttiler. Her yıl Ramazan ayı öncesi bu yardımı yapılacağını ilettiler.

Ramazan ayı öncesi 150 adet yardım paketi yönetimizde olan Adnes Kitwerken işyerinde yönetim ve gönüllülrt tarafından hazırlanarak teslım edilmiştir. Korunabilir yiyecekler kutularda ve et ve süt mamülleri dolaplara yerleştirerek Salı günü dağıtımının yapılacağı belirtildi. Ürünler tamamen helal et ve tavuk mamüllerinden oluşmaktadır, aileler gönül rahatlığı ile Ramazan soralarında kullanabilir.

Dış ilişkiler komısyon başkanı Ayten Uysal, “Voedselbanktan gelen bu talep üzerine hiç düşünmeden yönetimle gürüşüp aynı gün yardım edebileceğimizi ilettik. Hayırsever Toptancı ve diğer kuruluşlarla görüşmeler yaparak tarıh belirleyip organize ettik. Ürünleri yine başka bir hayırseverin tahsis ettiği araçla toptancılardan getirip paketlemesini yaptık. Ziyaret ettiğimiz toptancılarında vesile olduğumuz için hayır dualarını aldık. Umarım yardımın ulaştığı aileler de kendilerine dua edecektir.

Yapılan yardımların tamamen RIVM mevzuatına göre hazırlanıp, ambalajlanıp, Salı günü ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Voedselbank Leidscherijn yetkililerine teslim edilmiştir.

Ramazan Yardımı kanpanyamıza destek veren hayırsever işverenlerimize tekrar teşekkür ediyoruz”dedi.