SESSİZ ŞAMPİYON İLGİSİZLİKTEN ŞİKAYETÇİ

0
813

SESSİZ ŞAMPİYON İLGİSİZLİKTEN ŞİKAYETÇİ

Özcan Özbay

Bilardo sporuna daha çocuk yaşlarda başlayan ve kendisini geliştirerek profesyonelliğe yükselen 57 yasındaki Ekber Yıldırım, Hollanda Şampiyonluğu için gerekli olan birinci basamak bölge şampiyonluğunu namağlup olarak kazandı.

Yıllardır Bilardo sporu ile ilgilenen ve bölgesinde sayılı Bilardo ustalarından olan Ekber Yıldırım bu güne kadar olduğu gibi yine yeni şampiyonluklara yelken açtı. Geçtiğimiz Cuma günü başlayan ve Pazar günü sona eren Brabant şampiyonasında ilk maçında beraberlik alan Yıldırım diğer maçlarında masadan namağlup kazanınca bölge şampiyonu olarak Mart ayı içerisinde yapılacak olan Hollanda Şampiyonluğuna hazırlanıyor. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Ekber Yıldırım bu sporun pahalı bir spor olduğunu ve ne yazıkki Türk işadamalrinin bu spora pek yakın olmadıklarını vurgulayarak “Turnuvalarda maçlar için tüm masrafları Hollanda da bizler kendi cebimizden karşılamaktayız. Hollandalılar için bu pek bir sorun olmuyor çünki Hollanda lı işadamları Bilardo sporunun ülke düzeyindeki kıymetini biliyorlar ve rakiplerimin hepsinin neredeyse onlarca sponsörleri var.”dedi.

Maçların çok çetin geçtiğine de değinen Yıldırım “Baya zorlu maçlar yaptık. Hepsi bu işin ustaları. Çekişmeli geçen maçlarda başarıyı farklı bir şekilde elde etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Şimdi tüm konsantremi Mart ayında yapılacak olan Hollanda şampiyonluğuna verdim. Günlük antrenmanlarım devam ediyor.”dedi.

SPONSORLUK

Bilardo sporunun Hollanda genelinde çok önemsenmesine rağmen malesef Türk işadamları arasında pek ilgi görmüyor olmasından şikayetçi olan Yıldırım “Bir çok etkinliğe büyük paralar harcayarak sponsor olan işadamlarımızın Hollanda genelini kapsayan ve tüm medyada üç gün boyunca sürekli yer alan bilardo müsabakalarımızın sponsorlükleri öyle çok korkulan şekilde değil, küçük rakkamlarla etkili bir tanıtım için en kısa yol belkide bu ama bizim insanlarımız maçlarımızı izlemeye dahi gelmiyorlar.”dedi.

Mart ayı içerisinde Hollanda Şampiyonluğu için mücadele edecek olan Ekber Yıldırım Hollanda birinci liginde yedek oyuncu olarak yer alırken, üçüncü ligde de as takım oyuncu olarak yer almakta.